Podpowiadamy, gdzie otworzyć konto oszczędnościowe w kwietniu 2017

oprocentowanie IKE oraz kont oszczędnościowych

Na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych banki płacą 3-3,5 proc., ale limitują wpłaty do 10-50 tys. zł. Jeśli zadowolimy się odsetkami na poziomie 2,3-2,5 proc., będziemy mogli odłożyć naprawdę sporo.

W kwietniowym rankingu kont oszczędnościowych nastąpiła zmiana lidera. Niestety, nie było to efektem wzrostu stawek, ale ich spadku. Mianowicie Bank Pocztowy zmienił strategię (czytaj więcej), wskutek czego spadł z pierwszego na trzecie miejsce w naszym zestawieniu.

Orange Finanse nowym liderem rankingu kont oszczędnościowych

Najlepsze konta oszczędnościowe w kwietniu 2017

W związku z tym najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe dostępne jest obecnie w Orange Finanse. W pomarańczowym telebanku możliwe do uzyskania odsetki to 3,5 proc. Jednak atrakcyjna stawka obwarowana jest licznymi wymaganiami (nowy klient, wydatki kartą min. 300 zł/mc, usługa w Orange – ale nie musi to być abonament, może być np. telefon na kartę) i dotyczy salda do 10 tys. zł.

Podobną taktykę stosuje BOŚ, który awansował na pozycję wicelidera. Tam można zarobić 3 proc., jeśli spełni się określone warunki. Stawka obejmuje środki nie większe niż 50 tys. zł.

Podium uzupełnia Bank Pocztowy. Od 1 kwietnia jego Pocztowe Konto 500+ generuje także 3 proc. odsetek, ale przy pięć razy mniejszym niż w BOŚ limicie wpłat.

Pozostałe konta uwzględnione w naszej klasyfikacji nieco odstają pod względem oprocentowania od czołowej trójki. Lecz też mają swoje zalety, m.in. wysoki limit wpłat albo całkowity jego brak. Chodzi o oferty:

  • Deutsche Banku – 100 tys. zł,
  • Banku Millennium – 100 tys. zł [chcę otworzyć],
  • Getin Banku – 100 tys. zł,
  • Lion’s Banku – brak limitu,
  • BGŻ Optima – 150 tys. zł.

Kończy się promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych

Warto zwrócić uwagę na trzy kończące się w tym miesiącu promocje. Chodzi o:

W tym ostatnim przypadku niewykluczona jest kolejna obniżka. Dlaczego?

Na obecnie proponowanej Lokacie Deklasującej bank płaci 2,2 proc., a poprzednio oferował 2,3 proc. Podmiot zarządzany przez Piotra Marciniaka zwykle proponuje ten depozyt na kilka tygodni przed końcem promocji na koncie oszczędnościowym i zwykle stawka na tym depozycie jest równa tej, jaką bank oferuje później w nowej promocji rachunku oszczędnościowego.

Ranking kont oszczędnościowych – kwiecień 2017 r.

ranking_kont_oszczdnociowych_kwiecien_2017


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.