Prześwietlamy konto oszczędnościowe na 2,5 proc. w Getin Banku

Getin bank

Getin Bank najwidoczniej potrzebuje kapitału, dlatego nowym klientom w ramach promocji podniósł stawkę na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu znalazł się w rynkowej czołówce najwyżej oprocentowanych rachunków.

Getin Bank ruszył właśnie z kolejną (czwartą) ofertą specjalną swojego konta oszczędnościowego. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że w stosunku do poprzedniej edycji promocji „Na dobry początek” podniósł stawkę. Najwyraźniej potrzebuje kapitału.

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,5 proc.<<

Promocyjne konto w Getin Banku – warunki

Teraz nowym klientom, którzy otworzą również konto osobiste, zapłaci 2,5 proc. odsetek od salda nie większego niż 100 tys. zł. Za nowego klienta uchodzi osoba, które nie miała w Getin Banku żadnego produktu bankowego od 1 stycznia 2016 r. Dotyczy to również dostępu do bankowości internetowej (choć tu są sprzeczne interpretacje i doniesienia klientów na forach).

Konto oszczędnościowe w Getin Banku w promocji

Poprzednio w ramach omawianej promocji maksymalna stawka wynosiła 2,2 proc. Dzięki podwyżce instytucja kierowana przez Artura Klimczaka wskoczyła na szóste miejsce rankingu najlepszych kont oszczędnościowych oraz drugie miejsce rankingu atrakcyjnych kont oszczędnościowych dla posiadaczy dużej gotówki.

Oferta dostępna jest do 31 maja. Do tego dnia można otwierać konto objęte podwyższonym oprocentowaniem. Obowiązuje ono przez cztery miesiące od zawarcia umowy o rachunek. Standardowo posiadacz oszczędności w Getin Banku zarabia 1-1,4 proc. w zależności od wielkości wpłaconych środków.

By cieszyć się oprocentowaniem w wysokości 2,5 proc., oprócz otwarcia ROR-u trzeba jeszcze spełnić dwa warunki:

  • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych,
  • ustanowić wyciągu elektronicznego.

W wariancie bez konta osobistego podmiot kontrolowany przez Leszka Czarneckiego proponuje odsetki w wysokości 2,1 proc. (poprzednio – 2 proc.).

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,5 proc.<<

Ile kosztuje konto osobiste w Getin Banku?

Rachunek bieżący w Getin Banku (Getin Up) jest bezwarunkowo darmowy. Tak samo przelewy internetowe. Karta kosztuje 6,99 zł miesięcznie, ale można uniknąć tej opłaty, wydając plastikiem 300 zł w miesiącu (poza tym nie trzeba zamawiać karty do konta).

groszowe_zyski_z_lokat

Bezpłatnie wypłacimy pieniądze z bankomatów Euronet i Planet Cash. Operacje w pozostałych maszynach na terenie kraju są obciążone prowizją w wysokości 3,5 proc., min. 5 zł, ale po zasileniu rachunku min. 1 tys. zł, wydaniu kartą 300 zł oraz wyrażeniu zgody na marketing klient korzysta ze wszystkich urządzeń w Polsce za darmo. 

Propozycja Getin Banku dla obecnych klientów

Nie zapomniano również o obecnych klientach. Tym z nich, którzy nie korzystali z konta oszczędnościowego od 1 stycznia 2016 r. oraz dodatkowo zdecydują się na otwarcie ROR-u, Getin Bank proponuje stawkę 2,2 proc. przez cztery miesiące i limitem 100 tys. zł (poprzednia oferta opiewała na 2 proc.).

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w Getin Banku na 2,5 proc.<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.