Konto Oszczędnościowe Orange Finanse nadal na 3,5%

Orange Finanse przedłużyło promocyjne oprocentowanie na swoim rachunku oszczędnościowym. Jednak najwyższe odsetki na rynku są dostępne tylko dla nowych klientów i po spełnieniu kilku warunków.

Odkąd Bank Pocztowy zredukował z 4 do 3 proc. wysokość odsetek na swoim Pocztowym Koncie 500+, co stało się na początku kwietnia, to właśnie pomarańczowy telebank oferuje konto oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem na rynku. Do wczoraj (20 kwietnia) wynosiło ono 3,5 proc. w skali roku.

Teraz, w ramach promocji „Dobry Start, wiosna/lato 2017”, atrakcyjna stawka nadal jest dostępna. Jednak nie dla każdego i nie zawsze.

Orange Finanse ma najlepsze konto oszczędnościowe – ale haczykami

Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse ma liczne ograniczenia, a wysokie oprocentowanie przysługuje dopiero po spełnieniu kilku warunków. By cieszyć się takim zyskiem, należy:

Konto Oszczędnościowe Orange Finanse ze stawką 3,5 proc.
  • być nowym klientem telebanku,
  • otworzyć w nim również konto osobiste (na szczęście jest ono bezwarunkowo darmowe – jako jedno z trzech takich na rynku),
  • korzystać z usług telekomunikacyjnych Orange, np. posiadać abonament albo telefon na kartę w tej sieci,
  • wydawać kartą co najmniej 300 zł miesięcznie.

Stawka 3,5 proc. obowiązuje przez sześć miesięcy od otwarcia rachunku i obejmuje saldo do 10 tys. zł. Nadwyżka generuje już tylko 0,5-1 proc. odsetek. Tyle też wynosi standardowe oprocentowanie. To wszystko sprawia, że oferta nie jest tak idealna, na jaką na pierwszy rzut oka wygląda.

Dodajmy, że konto oszczędnościowe w Orange Finanse należy otworzyć w ciągu 60 dni od zawarcia umowy o konto osobiste. Trzeba przy tym wyrazić zgody marketingowe. Na promocyjnych warunkach można otworzyć tylko jeden rachunek.

W danym miesiącu posiadaczowi konta oszczędnościowego przysługuje jeden darmowy przelew wychodzący. Za każdy następny zapłaci on 5 zł. Oferta specjalna obowiązuje do 17 sierpnia.

Zobacz majowy ranking kont oszczędnościowych.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.