O tym pamiętaj, jeśli chcesz mieć dobre konto osobiste

konto do gromadzenia oszczędności Polaków

O wyborze ROR-u nie powinniśmy decydować wyłącznie na podstawie reklam lub opinii znajomych. Warto podjąć wysiłek i znaleźć konto osobiste, z którego będziemy zadowoleni.

Materiał zewnętrzny

Rachunek bieżący ma, w założeniu, służyć nam przez lata. Właśnie dlatego wybór banku jest poważną decyzją, która może istotnie wpływać na nasze życie, np. na comiesięczne wydatki. O czym należy pamiętać, by dobrze wybrać konto osobiste?

Sprawdź spis BFG i postaw na bank objęty gwarancjami

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to państwowa instytucja, która zabezpiecza środki klientów. To ona wypłaca zdeponowane w danym banku oszczędności w razie jego upadłości.

BFG

Jednak BFG nie osłania wszystkich uczestników rynku finansowego. Z tego powodu warto upewnić się, czy interesujące nas konto osobiste jest prowadzone przez odpowiednio chroniony podmiot. Można to zrobić, sprawdzając ogólnodostępną listę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, np. na jego stronie internetowej. Dzięki temu już na początku poszukiwań odsiejemy niepewnych dostawców usług finansowych.

Przeanalizuj tabelę opłat i prowizji

Musisz pamiętać o tym, że tylko rzetelna wiedza jest wartościowa. Nie licz na to, że reklamodawcy cię wyręczą i podadzą na tacy wszystkie najważniejsze informacje. W ich interesie jest bowiem przedstawienie konkretnej usługi w możliwie najlepszym dla nich świetle. Na wszelkie hasła typu „darmowe konto”, „konto za zero” patrz więc z dużą dozą krytycyzmu.

brak opłat

Całkowicie darmowe konta praktycznie nie istnieją. W tabeli opłat i prowizji z pewnością znajdziesz jakieś koszty. Może to być np. opłata za użytkowanie karty, opłata za przelewy zagraniczne albo opłata za ustanowienie zlecenia stałego, które jest bardzo pomocne przy regulowaniu stałych rachunków

Zadbaj o dostęp do bankomatów i placówek

Pamiętaj, że zlokalizowanie bankomatów i placówek blisko twojego miejsca zamieszkania lub codziennie pokonywanej trasy, np. do pracy, jest równie ważny jak tabela opłat i prowizji. Nie będziesz przecież wędrował kawał drogi tylko po to, by wyciągnąć gotówkę.

Dostęp do Bankomatów bez prowizji jest ważny w wyborze konta osobistego

Jeżeli konkretna instytucja dysponuje małą liczbą urządzeń, najprawdopodobniej zaczniesz korzystać z niezależnych sieci, np. Euronet lub Planet Cash, za co twój bank pobierze mniejszą lub większą opłatę. Przed podpisaniem umowy o ROR zorientuj się więc, gdzie będziesz mógł pobierać gotówkę i za korzystanie z jakich maszyn nie zapłacisz prowizji.

Sprawdź rankingi kont bankowych

Rankingi kont osobistych są idealne szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają zbieranie informacji o dostępnych rachunkach bieżących. Tego typu klasyfikacje zawierają mnóstwo informacji o najciekawszych w danym czasie ofertach (porównanie opłat i promocji).

wniosek online

W zależności od potrzeb możesz przeszukiwać rankingi kont dla młodych, rankingi kont dla studentów, czy też rankingi kont dla firm.

Nie rezygnuj z własnych preferencji!

Klienci są różni i mają różne potrzeby. Nie rezygnuj z własnych preferencji tylko dlatego, że ktoś uważa się za eksperta i doradza ci, co – w jego mniemaniu – jest dla ciebie najkorzystniejsze.

Niektórzy świetnie radzą sobie z bankowością mobilną, a inni wolą załatwiać wszystkie formalności w oddziale. Są tacy klienci, którzy rzadko dokonują operacji bankowych, i tacy, którzy codziennie przelewają pieniądze.

bankowosc_internetowa

Każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. By tak się stało, powinien wykazać się odrobiną cierpliwości w przeglądaniu aktualnych propozycji oraz zdecydowaniem w kwestii własnych preferencji. Pamiętaj! To ty powinieneś stawiać wymagania bankowi, a nie odwrotnie.

Konto osobiste jest fundamentem stabilności i bezpieczeństwa twoich finansów. Powinieneś być pewien, że używanie konkretnego rachunku nie będzie wiązać się z nieprzyjemnymi dla ciebie konsekwencjami, np. ukrytymi opłatami za podstawowe usługi.


tanie-konto.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.