Prześwietlamy nowe konta osobiste w BGŻ BNP Paribas

bgz_bnp paribas

BGŻ BNP Paribas odświeżył ofertę ROR-ów i nieco uprościł ich parametry cenowe. Ale są też zmiany na gorsze. W pozyskaniu nowych klientów ma pomóc 2-proc. zwrot za zakupy i 100 zł premii.

BGŻ BNP Paribas postanowił odświeżyć ofertę ROR-ów. Od 22 maja podstawowymi rachunkami są Konto Optymalne i Konto Maksymalne, które zastąpiły odpowiednio: Konto Praktyczne i Konto Dobrze Dobrane. Zniknął też Plan Aktywny.

Poza nowymi klientami na nowe ROR-y mogą też przestawić się dotychczasowi klienci. Jednak zmiana planu taryfowego kosztować ich będzie 25 zł. Poza tym nie wszystkie rozwiązania nowego konta mogą przypaść im do gustu.

Konto Optymalne dla wygodnych (i zapominalskich)

Co się zmieniło w kwestii kosztów? Jeśli chodzi o Konto Optymalne, instytucja kierowana przez Tomasza Bogusa zniosła warunkowe opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej. Do tej pory klienci, by uniknąć naliczania 10 zł za ROR i 7 zł za plastik, musieli wykazać się aktywnością (wpływy, transakcje kartą).

Nowe konta osobiste w BGŻ BNP Paribas

Z drugiej strony posiadacze Konta Optymalnego będą mogli za darmo wypłacać gotówkę jedynie z maszyn Planet Cash. Do sieci tej należy ok. 2500 urządzeń, czyli co jedenaste działające w Polsce. Podjęcie pieniędzy z innego bankomatu jest obciążone 5-zł opłatą. W Koncie Praktycznym wszystkie bankomaty krajowe były darmowe.

Ponadto posiadacze Konta Optymalnego muszą się liczyć z wyższymi kosztami obsługi w placówkach. Za każdą wpłatę i wypłatę zostaną obciążeni 10-zł opłatą. W Koncie Praktycznym operacje te były bezpłatne.

Ile kosztuje Konto Optymalne?

Usługa

Opłata

konto

0 zł

karta

0 zł

przelew internetowy

0 zł

bankomaty w kraju

darmowe:

Planet Cash

pozostałe:

5 zł/op.

przelew w oddziale

6 zł

wpłata w oddziale

10 zł

wpłatomaty Planet Cash

0 zł

wypłata w oddziale

10 zł

cash-back

0,5 zł

Źródło: TOiP banku

Konto Maksymalne dla aktywnych

Nieco bardziej wygodne w użytkowaniu jest Konto Maksymalne. Jego właściciel może korzystać bez dodatkowych opłat ze wszystkich bankomatów na całym świecie. Ponadto nie zapłaci za niektóre operacje w placówkach.

W zamian musi wykonywać kartą debetową płatności na min. 300 zł miesięcznie. W przeciwnym razie zapłaci za nią aż 12 zł. Warunek ten nie dotyczy klientów w wieku do 26 lat.

Ile kosztuje Konto Maksymalne?

Usługa

Opłata

konto

0 zł

karta

0*/12 zł

przelew internetowy

0 zł

bankomaty

0 zł

przelew w oddziale

6 zł

wpłata w oddziale

0**/10 zł

wpłatomaty Planet Cash

0 zł

wypłata w oddziale

0**/10 zł

cash-back

0,5 zł

Źródło: TOiP banku
* – przy płatnościach bezgotówkowych na min. 300 zł/m-c lub gdy klient ma mniej niż 26 lat
** – dotyczy pierwszej operacji w miesiącu; w przypadku wypłat bezpłatne są także te opiewające na min. 1 tys. zł

Money-back w BGŻ BNP Paribas

By przekonać nowych klientów, BGŻ BNP Paribas proponuje im money-back w wysokości 2 proc. przez rok od otwarcia rachunku. Kwotowy limit zwrotu za zakupy wynosi 25 zł miesięcznie. Zatem łącznie można odzyskać do 300 zł, płacąc kartą. Warunkiem naliczania premii jest wyrażenie zgód marketingowych i na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

200 PLN

Uwaga! Bonus nie przysługuje od transakcji w kasynach, u bukmacherów, brokerów ubezpieczeniowych i za usługi transportowe.

Promocja trwa do 31 sierpnia.

To jeden z nielicznych na rynku programów typu money-back przypisanych do karty debetowej. Obecnie funkcjonują one jeszcze w:

  • Eurobanku (5 proc. bezterminowo),
  • Banku Millennium (2-5 proc. przez pół roku od otwarcia ROR-u),
  • Banku Pocztowym (5 proc. do końca roku),
  • Alior Banku (1,5 proc. bezterminowo).

Pierwszemu 1000 klientów podmiot kierowany przez Tomasza Bogusa wypłaci również premię w wysokości 100 zł. Zainteresowani muszą jednak złożyć wniosek o konto osobiste do 19 czerwca, a umowę zawrzeć do 30 czerwca [pula została wyczerpana – dop. 1 czerwca]. W lipcu wymagane są również: wpływy min. 1 tys. zł i wydatki kartą min. 300 zł. Nagroda zostanie wypłacona na nowo otwarty ROR do 19 września.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.