BGŻ Optima podniesie oprocentowanie konta oszczędnościowego?

BGŻ Optima

Wielce prawdopodobne jest, że wraz z kolejną promocją, która powinna pojawić się pod koniec lipca, stawka na rachunku oszczędnościowym prowadzonym przez BGŻ Optima wzrośnie z 2,2 do 2,3 proc.

W obecnej promocji, która kończy się 26 lipca, BGŻ Optima płaci za nowe środki na koncie oszczędnościowym 2,2 proc. w skali roku. Być może w kolejnej edycji oferty specjalnej, która powinna pojawić się w połowie wakacji, zaproponuje minimalnie wyższą stawkę, tj. 2,3 proc. Skąd ten wniosek?

Lokata powiązana z kontem oszczędnościowym BGŻ Optima

Zwykle jest tak, że na miesiąc przed końcem trwającej promocji konta oszczędnościowego w ofercie BGŻ Optima pojawia się Lokata Deklasująca. Do tej pory było tak, że jej oprocentowanie odpowiadało temu, które później instytucja kierowana przez Piotra Marciniaka proponowała na rachunku oszczędnościowym.

Lokata Deklasująca z kontem oszczędnościowym BGŻ Optima

Przykładowo w marcu br. w ramach XI edycji Lokaty Deklasującej można było zarobić 2,2 proc. Pod koniec kwietnia bank ruszył z nową ofertą konta oszczędnościowego, na którym też zaproponował 2,2 proc. To o 10 pb (0,1 pkt proc.) mniej niż wcześniej.

Jeśli ta prawidłowość sprawdzi się tym razem (w XII edycji), to stawka na Koncie Indywidualnym pod koniec lipca/na początku sierpnia – bo najpewniej wtedy pojawi się nowa promocja – wzrośnie do 2,3 proc.

Przypomnijmy, że jego standardowe oprocentowanie wynosi 1,5 proc., a podwyższona stawka obejmuje tylko nowe środki. Chodzi o nadwyżkę względem salda z wyznaczonego w regulaminie dnia. Zaletą rachunku jest nielimitowana liczba przelewów wychodzących.

Dla nowych klientów BGŻ Optima – lokata na 3 proc.

Kwartalną Lokatę Deklasującą zakłada się z poziomu bankowości internetowej. Oferta jest dostępna dla pierwszych 5 tys. klientów, ale nie dłużej niż do 10 lipca. Poza tym dotyczy wyłącznie nowych środków (nadwyżki względem salda z 22 czerwca). Jeden klient może założyć do trzech depozytów na nie więcej niż 100 tys. zł każdy. Zatem maksymalnie ma prawo do ulokowania 300 tys. zł.

konto oszczędnościowe BGZ_Optima

Jednak nowi klienci powinni rozważyć jeszcze lepszą opcję. Mogą oni zdecydować się na jeden z dwóch depozytów terminowych na trzy miesiące:

  • Lokatę Bezkarną na 3 proc. z limitem 20 tys. zł,
  • Lokatę Bezkompromisową na 2,5 proc. z limitem 100 tys. zł.

Obie lokaty należą obecnie do najlepszych na rynku. Można je zerwać bez utraty odsetek. Obie zakłada się wraz z kontem oszczędnościowym przelewem weryfikacyjnym.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.