Wpłatomaty zbliżeniowe Planet Cash

bankomaty

Na razie są one do dyspozycji osób mających konto w BGŻ BNP Paribas, ale jeszcze w tym roku będą z nich korzystać klienci innych banków. Wpłatomaty niezależnego operatora mają też przyjmować wpłaty realizowane telefonem.

Pod koniec maja klienci instytucji zarządzanej przez Tomasza Bogusa zyskali możliwość korzystania z wpłatomatów współpracującej z bankiem sieci Planet Cash. Jednak nie są to zwykłe samoobsługowe urządzenia przyjmujące gotówkę.

Sieć wpłatomatów Planet Cash rośnie dynamicznie

Nowe recyklery, czyli maszyny dwufunkcyjne (bankomaty i wpłatomaty w jednym), pracują w technologii zbliżeniowej. Oznacza to, że zdeponowanie w nich pieniędzy nie wymaga umieszczania karty płatniczej powiązanej z ROR-em w czytniku – wystarczy zbliżyć ją do odpowiedniego miejsca w pobliżu klawiatury. To znacznie przyspiesza całą transakcję i wyklucza całkowicie ryzyko skimmingu.

Obecnie jest pięć takich urządzeń. Wedle zapowiedzi banku do końca roku przybędzie ich co najmniej 100, a w przyszłym roku pojawią się kolejne.

Wpłatomaty Planet Cash

Na koniec marca br. firma IT Card, właściciel Planet Cash, zarządzała 303 wpłatomami (dane za cashless.pl). To dawało jej piąte miejsce na rynku. Lecz w ostatnim czasie na tle konkurencji rozrosła się najbardziej (+ 90 maszyn w ujęciu kwartalnym, co w I kw. stanowiło 40 proc. nowych urządzeń tego typu).

Gdzie znaleźć wpłatomat zbliżeniowy (stan na 5/06/2017):

  • Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16,
  • Lublin, ul. 1 maja 16,
  • Słupsk, pl. Zwycięstwa 2,
  • Nowa Sól, Piłsudskiego 30,
  • Jawor, Grunwaldzka 35.

Oni też udostępnią wpłatomaty bezstykowe

Na razie z wpłatomaty zbliżeniowe są do dyspozycji wyłącznie klientów BGŻ BNP Paribas, którzy mogą z nich korzystać za darmo. Jednak, jak udało się nam dowiedzieć, jeszcze w tym roku będą dostępne również dla klientów innych banków współpracujących Planet Cash.

Przedstawiciele operatora nie chcą zdradzić, o jakie konkretnie podmioty chodzi. Można spekulować, że w tym gronie znajdą się ING Bank Śląski, Bank Pocztowy albo Bank Polskiej Spółdzielczości. Dlaczego? To właśnie te instytucje – oprócz podmiotu kierowanego przez T. Bogusa – kooperują z Planet Cash.

ING Bank Śląski

W przyszłości wpłatomaty bezstykowe tej firmy mają też umożliwiać deponowanie gotówki telefonem – poprzez aplikację Android Pay. Tę ostatnią BGŻ BNP Paribas zamierza udostępnić swoim kontrahentom. Identyczną usługę, ale opartą o system płatności mobilnych Blik, Planet Cash ma wdrożyć w wakacje. Prawdopodobnie pierwsi skorzystają z niej klienci ING Banku Śląskiego (obecnie mogą to robić tylko w maszynach własnych banku) i Banku Millennium.

Nad wpłatomatami mobilnymi pracuje również Euronet, lecz nie podaje konkretnych terminów.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.