Darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Banku Millennium

millennium bank

Tydzień po Wielkanocy klientom Banku Millennium zostaną udostępnione darmowe wpłatomaty Planet Cash. Przy czym posiadaczy kart debetowych i prepaidowych wydanych przez tę instytucję będą obowiązywać miesięczne limity kwotowe.

Bank Millennium poinformował o zawarciu umowy z firmą ITCARD. To podmiot, do którego należy druga w Polsce co do wielkości sieć samoobsługowych maszyn do deponowania gotówki.

Dzięki temu do dyspozycji klientów banku będą darmowe wpłatomaty Planet Cash. Umowa wejdzie w życie 17 kwietnia.

Darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Banku Millennium w szczegółach

Podobnie jak w przypadku porozumienia z Euronetem będzie ono obowiązywać do 30 stycznia 2025. Co do zasady usługa będzie bezpłatna. Jednak posiadacze niektórych kart muszą się liczyć z ograniczeniami.

Darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Banku Millennium
fot. ObiektywneFinanse.pl

Bez ograniczeń kwotowych darmowe wpłatomaty Planet Cash będą dostępne dla użytkowników kart kredytowych Banku Millennium. Posiadaczy kart debetowych i przedpłaconych będzie obowiązywać limit 10 tys. zł miesięcznie liczony osobno dla każdego nośnika. Po jego przekroczeniu klient zapłaci prowizję 0,4 proc. wartości wpłaty (liczone od nadwyżki powyżej 10 tys. zł).

Umowa sprawiła, że klienci Banku Millennium od połowy kwietnia będą mieć darmowy dostęp do 2/3 wpłatomatów funkcjonujących na polskim rynku. Wedle danych serwisu cashless.pl na koniec 2022 takich maszyn było 9650 szt. (NBP raportuje o 10216 urządzeniach). Do Euronetu, Planet Cash i Banku Millennium należało łącznie 6199 szt.

Skorzystanie z usługi wymaga podania PIN-u karty, której rachunek zasilamy, i zaakceptowania regulaminu. Urządzenie przyjmie wyłącznie banknoty w PLN.

Organizacja, którą kieruje Joao Bras Jorge, deklaruje, że pieniądze na rachunku będą księgowane niezwłocznie – nie później niż w tym samym dniu roboczym. Jeśli jednak transakcja zostanie przeprowadzona w dzień ustawowo wolny, środki pojawią się na koncie w najbliższym dniu roboczym.

Furtka do wprowadzenia i podniesienia opłaty za wpłatomaty

Bank Millennium zastrzega sobie prawo do zmiany opłaty za korzystanie z usługi. Okolicznością uprawniającą go do tego będzie m.in. wzrost inflacji albo przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw o 2,5 pp. w ujęciu rocznym lub o 5 pp. od czasu wprowadzenia albo ostatniej zmiany prowizji. Przy czym możliwy jest też ruch w drugą stronę (gdy dojdzie do spadku inflacji lub średniej krajowej).

konto oszczędnościowe banku millennium

Bank Millennium może zmienić opłatę za darmowe wpłatomaty Planet Cash w ciągu sześciu miesięcy od wystąpienia przyczyny go do tego uprawniającej, ale nie częściej niż raz na 12 miesięcy. Poza tym zakres korekty nie może przekroczyć 200 proc. dotychczasowej opłaty. Szczegóły w regulaminie [kliknij, by się z nim zapoznać].

[Edytowany 17 lipca 2023] W listopadzie 2023 z wpłatomatów Planet Cash bez prowizji będą mogli korzystać klienci mający konto w Banku Pocztowym.

[Aktualizacja 28 marca 2024] Do nielicznego grona banków umożliwiających bezpłatne korzystanie z wpłatomatów sieci Euronet i Planet Cash dołączy Nest Bank.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.