Darmowe wpłatomaty Euronetu dla klientów Banku Millennium

Darmowe wpłatomaty Euronetu dla klientów Banku Millennium
fot. Bank Millennium

Od 30 stycznia klienci Banku Millennium będą mogli samodzielnie deponować środki na rachunkach poprzez darmowe wpłatomaty Euronetu. Przy czym osoby używające w transakcjach kart debetowych i przedpłaconych będą obowiązywać limity miesięczne.

Bank Millennium w komunikacie rozesłanym klientom poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Euronet Polska. Na tej podstawie od 30 stycznia klienci indywidualni i biznesowi organizacji, którą kieruje Joao Bras Jorge, będą moglinieodpłatnie korzystać z wpłatomatów sieci Euronet.

Wedle ostatnich danych cashless.pl takich urządzeń w całym kraju jest 3351. Natomiast Bank Millennium ma 435 maszyn z funkcją deponowania gotówki.

[Edytowany 5 kwietnia] Od 17 kwietnia klienci Banku Millennium będą też mogli bezpłatnie korzystać z wpłatomatów Planet Cash. Tych na koniec 2022 było 2413 szt.

Darmowe wpłatomaty Euronetu dla klientów Banku Millennium w szczegółach

Darmowe wpłatomaty Euronetu będą dostępne dla klientów Banku Millennium przez dwa lata (do 30 stycznia 2025).

Co do zasady usługa będzie bezpłatna dla posiadaczy kart kredytowych bez ograniczeń. Natomiast użytkowników kart debetowych i przedpłaconych będzie obowiązywać limit miesięczny 10 tys. zł liczony osobno dla każdego plastiku. Po jego przekroczeniu zostaną obciążeni prowizją 0,4 proc. wartości wpłat stanowiących nadwyżkę.

Bankomaty i wpłatomaty Euronet to często urządzenia dwufunkcyjne

Aczkolwiek to się może zmienić. Wspomina o tym regulamin usługi (pkt 5.2). Opłata za darmowe wpłatomaty Euronetu dla klientów Banku Millennium może wzrosnąć, jeśli w danym miesiącu inflacja lub tzw. średnia krajowa pójdą w górę o 2,5 pkt proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.

Zmiana wysokości opłaty może nastąpić w ciągu sześciu miesięcy od zaistnienia przyczyny, ale nie częściej niż raz na 12 miesięcy. Nie może przekroczyć 200 proc. w stosunku do dotychczasowej wysokości (pkt 5.3). Ponadto bank musi ją zaanonsować z odpowiednim wyprzedzeniem (dwa miesiące).

Wpłata we wpłatomacie Euronetu – instrukcja

wpłatomaty Euronet

By skorzystać z usługi, należy:

 1. Włożyć kartę do czytnika wpłatomatu Euronetu
 2. Podać jej PIN
 3. Zaakceptować regulamin
 4. Z dostępnych na ekranie opcji wybrać „Wpłata gotówki w PLN”
 5. W zależności od użytego rodzaju plastiku wybrać:
  • „Wpłata na konto w Banku Millennium” (w przypadku kart debetowych i przedpłaconych),
  • „Spłata karty w Banku Millennium” (w przypadku kart kredytowych).

Po dokonaniu transakcji we wpłatomacie Euronetu środki na przypisanym do karty rachunku zostaną zaksięgowane niezwłocznie. W praktyce odbywa się to do 30 minut.

Przy czym Bank Millennium w regulaminie usługi (pkt 2.6) zastrzegł, że jeśli klient dokona wpłaty w dzień ustawowo wolny, pieniądze na rachunku zostaną udostępnione następnego dnia roboczego. Z tym że datą księgowania będzie dzień realizacji operacji.

»Darmowe wpłatomaty Euronetu dla klientów Banku Millennium – czytaj regulamin«

Dla kogo jeszcze darmowe wpłatomaty Euronetu?

Bank Millennium jest piątą instytucją, której klienci mają zapewniony darmowy dostęp do wpłatomatów Euronetu. Pozostałe to:

 • Citi Handlowy,
 • Nest Bank (czytaj więcej),
 • Plus Bank (za darmo pierwsze trzy transakcje w miesiącu).
 • Bank Pocztowy — od listopada 2023 (czytaj więcej o tej zmianie)

Z operatorem urządzeń do samodzielnego deponowania gotówki współpracują także mBank i Alior Bank. Jednak w ich przypadku z wpłatomatów Euronetu bezpłatnie mogą korzystać tylko klienci mający prestiżowe rachunki.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.