Wpłatomaty Euronet dla klientów Nest Banku

konto oszczędnościowe z WIBOR-em Nest Banku

Nest Bank został kolejną instytucją partnerską operatora największej sieci urządzeń samoobsługowych w Polsce. Jego klienci, tak jak osoby korzystające z usług mBanku, mają zapewniony bezprowizyjny dostęp do wszystkich wpłatomatów Euronet.

Teoretycznie poprzez wpłatomaty Euronet pieniądze na swoje konta mogą wpłacać klienci dowolnego banku. Po zapoznaniu się ze szczegółami niektórzy zapewne odstąpią od takiego zamiaru. Dlaczego?

Wpłata kosztować ich będzie 0,4 proc. przekazywanej kwoty. By w ogóle móc skorzystać z usługi, wcześniej muszą zarejestrować się w systemie operatora, podając m.in. dane osobowe i numer rachunku. W dodatku środki zobaczą na koncie dopiero następnego dnia roboczego. Po dopłacie 5 zł za ekspresową realizację usługi pieniądze pojawią się w ciągu 30 minut.

Nie do końca darmowe wpłatomaty Euronet

Inaczej wygląda to w przypadku klientów: Alior Banku, Idea Banku, Citi Handlowego, Banku Pocztowego, Getin Banku, Plus Banku i – od wczoraj (19 grudnia) – Nest Banku. Ich tożsamość system ustala automatycznie. Następuje to po włożeniu karty do czytnika.

Euronet Polska, operator wpłatomatów i bankomatów

Tacy klienci nie muszą też przechodzić autoryzacji PIN-em ani podawać numeru konta – w domyśle gotówka trafia na rachunek sprzężony z kartą wydaną przez bank partnerski. Standardowo wpłaty od takich klientów realizowane są maksymalnie po 30 minutach.

Co z prowizją? To zależy od banku. Klienci Idea Banku i Citi Handlowego można wpłacać pieniądze w maszynach Euronetu za darmo.

Z kolei kontrahenci Getin Banku i Alior Banku obciążani są daniną w wysokości 0,6 proc. (min. 1 zł), a Plus Banku – 5 zł od każdej wpłaty (nie dotyczy pierwszych trzech transakcji w miesiącu). Z opłat zwolnieni są jedynie posiadacze prestiżowych kont w Alior Banku (Konto Elitarne, Konto Wyższej Jakości) i mBanku.

Wpłatomaty Euronet dla klientów Nest Banku

Na tym tle pozytywnie wyróżnia się mBank. Jego kontrahenci na mocy porozumienia z Euronetem mogą bezpłatnie wpłacać środki we wszystkich maszynach operatora.

wpłatomaty Euronet

Teraz takie przywileje wynegocjował też Nest Bank. Jego klienci mogą za darmo korzystać ze wszystkich wpłatomatów administrowanych przez Euronet, a tych jest ponad 2500. Do tej pory osoby mające konto w podmiocie zarządzanym przez Piotra Kowynię mieli do dyspozycji jedynie wpłaty gotówkowe w placówkach własnych i partnerskich (125).

Transakcje są widoczne na rachunku w ciągu 60 minut. Wyjątek stanowią operacje przeprowadzone po godz. 20, których księgowanie trwa dłużej (najpóźniej do następnego dnia). Nest Bank nie limituje w żaden sposób dostępu do usługi, z której bez ograniczeń mogą korzystać klienci indywidualni i biznesowi.

Klienci Nest Banku oraz 11 innych mogą już również wypłacać gotówkę z 5,2 tys. bankomatów zbliżeniowych Euronetu. Pobranie z nich pieniędzy wygląda tak samo jak zapłata za zakupy. Mianowicie: należy przystawić kartę do czytnika znajdującego się przy klawiaturze, nie trzeba wkładać jej do środka. Lecz w przeciwieństwie do płatności wypłata bezstykowa każdorazowo wymaga podania PIN-u.

[Edytowany 21 stycznia 2023] Do grona instytucji, których klienci mogą bezpłatnie korzystać z wpłatomatów Euronetu, dołączy Bank Millennium.

Darmowe konto osobiste Nest Banku

Dodajmy, że Nest Bank jest jednym z trzech na rynku, który oferuje bezwarunkowo darmowe konto osobiste. Posiadacz Nest Konta [chcę otworzyć] nie płaci za:

nest bank karta debetowa
  • kartę debetową,
  • bankomaty Euronetu,
  • standardowe, krajowe przelewy internetowe w PLN,
  • przelewy europejskie SEPA,
  • wpłaty we wpłatomatach Euronetu,
  • zlecenia stałe,
  • polecenia zapłaty.

Niemal na identycznych warunkach (bez darmowych poleceń zapłaty) prowadzone jest firmowe BIZnest Konto dla mikroprzedsiębiorców [chcę otworzyć].

Mocną stroną Nest Banku jest też oferta depozytowa. W niej na plan pierwszy wysuwa się Nest Konto Oszczędnościowe ze stawką 8 proc. w skali roku oraz powitalna Nest Lokata Witaj — również na 8 proc.

[Aktualizacja 28 marca 2024] Nest Bank zapowiedział bezpłatne udostępnienie wpłatomatów Planet Cash. Z usługi będzie można korzystać bez limitów.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.