Darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Nest Banku

konto oszczędnościowe z WIBOR-em Nest Banku

Jeszcze przed wakacjami darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Nest Banku staną się dostępne. Tym samym organizacja zarządzana przez Piotra Kowynię dołączy do wąskiego grona podmiotów umożliwiających bezpłatne deponowanie gotówki w maszynach dwóch największych na rynku sieci.

Nest Bank opublikował tabelę opłat, która zacznie obowiązywać 10 czerwca br. Wynika z niej, że ceny najważniejszych usług się nie zmienią.

Nowością będą darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Nest Banku. Z tym że oficjalnie datę wdrożenia tej usługi podmiot kontrolowany przez fundusz AnaCap poda później.

Darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Nest Banku bez limitów

W kwestii samodzielnego deponowania gotówki przez klientów instytucja kierowana przez Piotra Kowynię od lat współpracuje z siecią Euronet. Klienci mogą korzystać z jej urządzeń bez ograniczeń.

Darmowe wpłatomaty Planet Cash dla klientów Banku Millennium i Nest Banku
fot. ObiektywneFinanse.pl

Wkrótce zyskają taką możliwość również w maszynach Planet Cash. Usługa nie będzie limitowana. Zatem nie będzie obowiązywać żaden próg kwotowy, którego przekroczenie w miesiącu spowoduje naliczenie prowizji. Tak dzieje się w Banku Millennium.

Korzystanie z wpłatomatów Planet Cash będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich naszych klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych, realizujących operację kartą debetową – mówi Magdalena Olejnicka z biura prasowego Nest Banku.

To sprawi, że Nest Bank jako jeden z nielicznych zapewni klientom z segmentu detalicznego dostęp do najszerszej sieci darmowych wpłatomatów. Firmy Euronet i IT Card (właściciel marki Planet Cash) kontrolują łącznie 2/3 urządzeń samoobsługowych. Wg danych serwisu Cashless na koniec 2023 miały one razem 6941 maszyn tego typu spośród 10949 wówczas istniejących (NBP podaje liczbę 11.463 na koniec III kwartału u. br.).

Banki zapewniające najwięcej darmowych wpłatomatów

Oczywiście nie tylko Nest Bank umożliwi bezpłatne korzystanie z wpłatomatów Planet Cash. Obecnie darmowy dostęp do nich zapewnia już dziewięć instytucji, w tym ING Bank Śląski i mBank.

bankomaty i wpłatomaty planet cash

Jednak tylko nieliczne współpracują jednocześnie z dwoma największymi operatorami na rynku. Do tego grona zaliczają się:

Inne podmioty, np. Alior Bank, zapewniają takie udogodnienie jedynie tym, którzy mają bardziej prestiżowe konta osobiste.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.