Atrakcyjny leasing samochodowy na nową dacię

Leasing samochodu
Fot. Materiały reklamowe

Leasing samochodowy polecany jest tym firmom, które chcą obniżyć koszty finansowania floty i zoptymalizować czynności związane z jej utrzymaniem. Rozwiązanie ma też inne zalety, w tym możliwość regularnej wymiany pojazdów i dostęp do nowych modeli.

Materiał zewnętrzny

Leasing samochodowy jest popularny zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych. Pierwsze chcą uniknąć dużych nakładów na zakup floty pojazdów. Drudzy cenią sobie elastyczność i możliwość regularnej zmiany auta. Zatem leasing pojazdu może być dobrym rozwiązaniem nie tylko dla prowadzących biznes.

Leasing samochodowy od strony formalnej

Leasing samochodowy to forma finansowania, która pozwala klientom korzystać z pojazdów bez konieczności ich zakupu. Przedsiębiorca albo osoba fizyczna nie staje się pełnym właścicielem pojazdu, lecz jedynie korzysta z niego przez czas trwania umowy.

Nadzór nad brokerem Fortissio sprawuje Grecka Komisja Rynku Kapitałowego (HCMC)
fot. Leandro Aguilar || pixabay.com

W ramach tej ostatniej leasingobiorca płaci z tego tytułu regularne raty, a leasingodawca udostępnia samochód na określony czas. Po zakończeniu umowy leasingowej istnieje opcja wykupu auta, zwrotu lub przedłużenia leasingu.

Zalety leasingu samochodowego

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa czy osoby prowadzącej biznes leasing samochodowy jako forma finansowania zakupu cechuje się kilkoma zaletami. Najważniejsze z nich to:

 1. Brak dużego wydatku początkowego
  Leasing umożliwia korzystanie z samochodu bez konieczności poniesienia pełnej kwoty zakupu. Dzięki temu firmy mogą zachować płynność finansową.
 2. Elastyczność umowy
  Warunki umowy leasingu samochodu można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Mowa np. o okresie trwania i limicie kilometrów.
 3. Dostęp do nowych samochodów
  Leasing samochodowy umożliwia korzystanie z nowego pojazdu. To może być duży atut dla firm, którym zależy na korzystaniu z nowoczesnych, bezawaryjnych i bezpiecznych aut.
 4. Regularna wymiana na nowy model
  Po zakończeniu umowy leasingowej istnieje możliwość łatwej wymiany samochodu na nowszy model. Dzięki temu przedsiębiorca może regularnie aktualizować flotę pojazdów.
 5. Łatwa obsługa administracyjna
  Firmy leasingowe często oferują usługi związane z obsługą udostępnianych pojazdów. Zdejmują klientom z głowy takie kwestie jak: ubezpieczenie, serwis, naprawy, prowadzenie dokumentacji. W ten sposób ułatwiają klientom biznesowym zarządzanie flotą samochodową.

Najpopularniejsze rodzaje leasingu samochodowego

Istnieje dwa podstawowe rodzaje leasingu samochodowego:

 • operacyjny,
 • finansowy.

Leasing operacyjny obejmuje korzystanie z samochodu przez określony czas, po którym pojazd jest zwracany do leasingodawcy. Jednak korzystający ma możliwość wykupu użytkowanego dotychczas środka trwałego.

drobny biznes najchętniej bierze tańszy leasing

Natomiast w leasingu finansowym leasingobiorca już w trakcie trwania umowy jest współwłaścicielem pojazdu. Po jej zakończeniu staje się jego pełnym właścicielem.

Ponadto różnice dotyczą kwestii podatkowych. Chodzi np. o zaliczanie całej raty lub tylko jej części odsetkowej do kosztów uzysku. To samo dotyczy rozliczania amortyzacji.

Leasing samochodowy na dacię od Mobilize Financial Services

Szukasz atrakcyjnej oferty na leasing samochodowy dla swojej firmy? Chcesz mieć sprawdzone przez przedsiębiorców na całym świecie auto w dobrej cenie?

Leasing samochodowy na dacię
Fot. Matheus Bertelli || pexels.com

Na stronie https://www.mobilize-fs.pl/ sprawdzisz propozycję na dacię od Mobilize Financial Services. To leasingodawca z Grupy Renault. Jego oferta obejmuje:

 • okres leasingu od 24 do 60 miesięcy,
 • stałe oprocentowanie,
 • wpłatę własną od 0 proc.,
 • kwotę wykupu od 1 do 40 proc. ceny samochodu,
 • formalności związane z rejestracją pojazdu po stronie leasingodawcy.

Po szczegóły zajrzyj na oficjalną stronę Mobilize Financial Services lub udaj się do autoryzowanego dealera marki Dacia.


Mobilize Financial Services

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.