Po najlepsze lokaty w EUR do Inbanku

Inbank w Polsce oferuje min. lokaty w EUR

Konkurencja o depozyty walutowe Polaków delikatnie się ożywiała. Teraz najlepsze lokaty w EUR dają zarobić już 3,2 proc. w skali roku i są dostępne w Inbanku. Tym samym zdetronizował on Bank Pekao.

Mimo wysokich stóp procentowych na rynkach bazowych depozyty walutowe w Polsce są kiepsko oprocentowane. Wyjątki można policzyć na palcach jednej ręki. Do niedawno były nimi Bank Pekao (lokata w EUR i depozyt terminowy w USD) i Nest Bank (konto oszczędnościowe w EUR).

Teraz dołączył do nich Inbank. Z miejsca jego lokaty w EUR stały się najwyżej oprocentowanymi na rynku.

Najlepsze lokaty w EUR w szczegółach

Estońska instytucja działająca w Polsce od 2017 poprzez oddział ma w ofercie lokaty w EUR na krótki, średni i długi termin. Ich oprocentowanie to:

  • 3 miesiące – 2,2 proc. w skali roku,
  • 6 miesięcy – 3 proc.,
  • 12 miesięcy – 3,2 proc.

Minimalna kwota depozytu wynosi 500 euro, maksymalna – 10 tys. euro. Klient może założyć dowolną liczbę lokat. Z tym że ich łączna wartość nie może przekroczyć 200 tys. euro.

Najlepsza lokata w EUR daje zarobić 3% i jest dostępna w Banku Pekao
Fot. pixabay.com

Jak założyć najlepsze lokaty w EUR? Można to zrobić całkowicie online. Nie trzeba mieć w Inbanku statusu nowego klienta ani wpłacać nowych środków. Nie trzeba otwierać tam konta osobistego ani korzystać z żadnego innego produktu. Wystarczy dostęp do bankowości internetowej. Ten uzyskuje się po potwierdzeniu tożsamości przelewem uwierzytelniającym ze swojego konta w innym banku.

Po złożeniu wniosku o lokatę w EUR otrzymujemy numer rachunku do zasilenia. Przelew z numerem umowy w tytule należy wykonać z konta walutowego w euro w polskim banku. Podmiot kierowany przez Priita Põldoję zastrzega, żeby nie robić tego z konta w Revolucie ani kantoru walutowego.

Lokaty w EUR w Inbanku podlegają ochronie estońskiego Tagatisfond. To odpowiednik polskiego BFG. Limit gwarancji wynosi 100 tys. euro.

»Zakładam lokatę w EUR w Inbanku«

Bonus za odnowienie lokaty w EUR w Inbanku

We wniosku o najlepsze lokaty w EUR określamy, czy po upływie terminu umownego depozyt ma się zakończyć, czy automatycznie odnowić wraz z odsetkami. Parametr ten możemy zmienić w systemie transakcyjnym najpóźniej dwa dni przed terminem zapadalności.

Najlepsze lokaty w EUR ma Inbank 3,2%

Uwaga! Za automatyczne odnowienie lokaty w EUR Inbank przyznaje bonus w wysokości 0,1 pkt proc. w stosunku do oprocentowania obowiązującego w dniu prolongowania depozytu.

Po upływie okresu umownego środki wracają na rachunek, z którego zostały wysłane. Odbywa się to najpóźniej następnego dnia roboczego.

Zerwanie depozytu oznacza utratę odsetek. W takiej sytuacji środki otrzymuje się w ciągu czterech dni roboczych.

»Zakładam lokatę w EUR w Inbanku«

Żubrowskie lokaty w euro zdetronizowane

Przypomnijmy, że Bank Pekao, który dotychczas miał najlepsze lokaty w EUR, płaci w zależności od okresu zapadalności 2-2,5 proc. Dla porównania stopa depozytowa EBC wynosi 4 proc.

Bank Pekao od lat tworzy najcenniejsze polskie marki finansowe

Ponadto bank z żubrem w logo wymaga otwarcia ROR-u, rachunku walutowego i wpłaty nowych środków. Celem załatwienia formalności każe zjawić się w oddziale. Co prawda nie ustanawia górnego limitu kwotowego, ale przyjmuje depozyt walutowy na min. 5 tys. jednostek (EUR bądź USD).


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.