Lokaty w Raiffeisen Digital Banku najlepsze na rynku

Raiffeisen Digital Bank działa w Polsce od jesieni 2021

Dostępne w trzech okresach zapadalności lokaty w Raiffeisen Digital Banku dają zarobić 6,1-7,2 proc. w skali roku. Obecnie to najlepsza oferta wśród depozytów na kwartał i rok. Jednak ma jeden feler. Na szczęście można sobie z nim poradzić.

Działający w Polsce od 2021 wyłącznie online Raiffeisen Digital Bank powiększył ofertę depozytową o nowy produkt. To lokaty terminowe w trzech okresach zapadalności: 3, 6 i 12 miesięcy.

Ich stałe oprocentowanie znacząco przewyższa średnią rynkową. W dodatku w dwóch kategoriach czasowych dystansuje konkurencję.

Lokaty w Raiffeisen Digital Banku na 6,1% w szczegółach

Wszystkie lokaty w Raiffeisen Digital Banku dają zarobić 6,1 proc. w skali roku. Tak samo oprocentowane jest jego konto oszczędnościowe [sprawdź ranking].

[Aktualizacja 5 kwietnia] Oprocentowanie lokaty na trzy miesiące wzrosło do 7,2 proc., ale zyskowność konta oszczędnościowego zmalała do 5 proc.

Zakładanie lokaty w Raiffeisen Digital Banku
Jak założyć lokatę w Raiffeisen Digital Banku

W przypadku lokat na kwartał i rok oferta podmiotu kierowanego przez Kamila Niewiatowskiego jest najlepsza na rynku. W kategorii depozytów półrocznych zajmuje trzecie miejsce. Więcej płacą bowiem Credit Agricole (8 proc.) oraz Nest Bank (7,1 proc.).

Należy mieć świadomość, że od naliczonych odsetek austriacka instytucja pobiera 25-proc. podatek od zysków kapitałowych. W naszym kraju danina ta wynosi 19 proc.

Jednak polscy klienci mogą uniknąć austriackiego podatku Belki, dostarczając bankowi wypełniony formularz IS-QU1 [do pobrania] z pieczęcią polskiego urzędu skarbowego. Wtedy otrzymają odsetki w kwocie brutto. Należną daninę samodzielnie rozliczą z polskim fiskusem w corocznym zeznaniu podatkowym PIT, składanym do 30 kwietnia następnego roku.

By otworzyć Konto Oszczędnościowe Start Raiffeisen Digital Banku trzeba pobrać jego aplikację

Klient może założyć dowolną liczbę depozytów. Z tym że jego łączne zaangażowanie, czyli wartość wszystkich lokat, nie może przekroczyć 1 mln zł. Natomiast limit kwotowy jednego depozytu wynosi 200 tys. zł.

W momencie zakładania depozytu klient określa, czy w dniu zapadalności ma się on automatycznie odnowić (ze stawką wówczas obowiązującą). Może to zmienić najpóźniej na jeden dzień roboczy przed końcem lokaty.

Wcześniejsze wycofanie pieniędzy oznacza utratę odsetek. W takiej sytuacji kapitał wraca do oszczędzającego w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia dyspozycji zerwania depozytu.

Lokaty Raiffeisen Digital Banku na tle konkurencji

Okres zapadalnościŚrednia rynkowaNajlepsza lokata na rynkuOferta RDB
3 miesiące4,27%7,2% (Raiffeisen Digital Bank)7,2%
6 miesięcy4,82%8% (Credit Agricole)6,1%
12 miesięcy4,3%6,1% (Raiffeisen Digital Bank)6,1%
Opracowanie własne ObiektywneFinanse.pl. Stan na 5.04.2024

Gwarancje dla depozytów w Raiffeisen Digital Banku

Lokaty w Raiffeisen Digital Banku dostępne są dla klientów mających tam konto osobiste. To właśnie na nie trafia kapitał z odsetkami po zakończeniu depozytu.

ROR jest bezwarunkowo darmowy. Tak jak przelewy, sprzężona z nim wirtualna karta debetowa Visa oraz wypłaty z bankomatów.

Depozyt gwarancyjny w leasingu konsumenckim
Fot. Materiały reklamowe

Konto w Raiffeisen Digital Banku otwiera się metodą na selfie w aplikacji i tylko tym kanałem się je obsługuje. Nie ma tradycyjnej (desktopowej) wersji systemu transakcyjnego.

Uwaga! Lokaty w Raiffeisen Digital Banku podlegają ochronie Österreichische Raiffeisen-Sicherungseinrichtung eGen (ÖRS). System ochrony instytucjonalnej Grupy Bankowej Raiffeisen uznawany jest za równorzędny w stosunku do państwowego. Limit gwarancji tak jak w polskim BFG wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych.

»Pobieram aplikację i zakładam lokatę w Raiffeisen Digital Banku na 7,2%«


Maciej Kusznierewicz

1 Trackback / Pingback

  1. Konto oszczędnościowe Raiffeisen Digital Banku na 10% - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.