Hitowa lokata Credit Agricole znów dostępna

najlepsza lokata na rynku na 8% w Credit Agricole

Hitowa lokata Credit Agricole na 8 proc. swoim oprocentowaniem dwukrotnie przewyższa inflację. O 2/3 dystansuje również konkurencję. Jednak jej wadą jest stosunkowo niski limit wpłat. Wymaga też comiesięcznej aktywności w postaci transakcji kartą albo Blikiem.

Choć oprocentowanie lokat ostatnio minimalnie wzrosło, od kilkunastu miesięcy znajduje się w trendzie spadkowym [zobacz]. W rok zmalało o 1/4 (-162 pkt baz.) przy znacznie mniejszym zakresie ruchu na stopach procentowych NBP (-100 pkt baz.). Te zresztą od sześciu miesięcy stoją w miejscu.

Jednak na rynku znajdziemy atrakcyjne propozycje. Jedną z nich jest hitowa lokata w Credit Agricole.

Najlepsza lokata na 8% w Credit Agricole

Oprocentowanie sześciomiesięcznej Lokaty Powitalnej, która wróciła do oferty Credit Agricole, wynosi 8 proc. w skali roku. Przy inflacji 2,8 proc. (dane GUS za luty 2024) jest to bardzo opłacalny depozyt. Dlaczego?

Już po uwzględnieniu podatku Belki pozwala bowiem na zwiększenie realnej siły nabywczej pieniędzy. To w polskich warunkach rzadko spotykana sytuacja. Ostatnio zdarzyła się przed pięcioma laty.

Hitowa Lokata Credit Agricole to obecnie najlepsza lokata na rynku, gdyż daje zarobić 8%

Lokatę Powitalną z najwyższą na rynku stawką mogą założyć nowi klienci instytucji kierowanej przez Piotra Kwiatkowskiego, którzy spełnią trzy warunki. Chodzi o:

  1. Otwarcie ROR-u, np. Konta dla Ciebie
    Rachunek jest darmowy w utrzymaniu przy wpływie 1,5 tys. zł i po wykonaniu pięciu transakcji bezgotówkowych kartą / Blikiem w miesiącu [sprawdź tabelę opłat i prowizji]. Umowę można zawrzeć z poziomu aplikacji metodą na selfie. Inne opcje to kurier i wizyta w oddziale.
  2. Wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych do końca trwania lokaty
  3. W każdym miesiącu trwania depozytu: wykonanie kartą lub/i Blikiem 10 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty i zalogowanie się do aplikacji mobilnej CA 24 Mobile.

Jeśli klient nie spełni tych wymagań, zarobi 2 proc. Promocyjny depozyt może założyć w ciągu 14 dni od otwarcia konta osobistego. Zrobi to w aplikacji albo placówce.

Wady? Hitowa lokata Credit Agricole ma ograniczenie kwotowe. Wynosi ono 40 tys. zł. W poprzedniej edycji było to 50 tys. zł. Ponadto z 12 do 24 miesięcy wydłużył się okres karencji dla nowych klientów.

»Zakładam lokatę na 8% w Credit Agricole z kontem osobistym«

Hitowa lokata Credit Agricole a konkurencja

Hitowa lokata Credit Agricole przewyższa nie tylko inflację, ale też średnią rynkową dla depozytów półrocznych. Ta kształtuje się na poziomie 4,82 proc. Przed rokiem było to 6,39 proc.

Średnie oprocentowanie lokat sześciomiesięcznych od stycznia 2022 do stycznia 2024
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl || Dane: NBP

Porównywalną propozycję ma Nest Bank. Na półrocznym depozycie płaci 7,1 proc. z limitem 25 tys. zł. Też wymaga otwarcia ROR-u oraz comiesięcznej aktywności (wpływ 2 tys. zł oraz trzy transakcje).

W Volkswagen Banku stawka wynosi 6,5 proc. Limit wpłat to 2 mln zł.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.