Konto oszczędnościowe EUR w Nest Banku na 1,5%

konto oszczędnościowe z WIBOR-em Nest Banku

Nowe konto oszczędnościowe EUR w Nest Banku daje w promocji zarobić 1,5 proc. w skali roku. To najlepsza oferta na rynku. Dostępna jest również dla dotychczasowych klientów. Z tym że ci najpierw muszą zamknąć stary rachunek w europejskiej walucie.

Choć stopy procentowe w strefie euro już dawno nie są ujemne ani nawet zerowe, banki w Polsce nie kwapią się do podnoszenia stawek na depozytach walutowych. Jeśli już je przyjmują, płacą za nie ułamek procenta [sprawdź ranking kont oszczędnościowych w walucie].

Jednak znajdziemy wyjątki. W kategorii depozytów bieżących jest nim konto oszczędnościowe EUR w Nest Banku.

Nowe Nest Konto Oszczędnościowe Waluta w EUR

W ramach uruchomionej niedawno promocji można zarobić na nim 1,5 proc. w skali roku. To nadal niewiele w zestawieniu ze stopą depozytową Europejskiego Banku Centralnego (4 proc.), ale wyraźnie więcej niż do tej pory (0,01 proc.).

Na polskim rynku za oszczędności w EUR nikt nie płaci więcej. Taką samą stawkę znajdziemy jeszcze tylko w cyfrowym Aion Banku, który prowadzi u nas działalność transgraniczną na mocy jednolitego paszportu europejskiego.

Najlepsza lokata w EUR daje zarobić 3% i jest dostępna w Banku Pekao
Fot. pixabay.com

Wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego w EUR w Nest Banku naliczane jest przez 120 dni i obejmuje kwoty do 200 tys. euro. Później obowiązuje stawka standardowa, czyli 0,01 proc.

Z oferty skorzystają ci klienci, których łączne saldo depozytów (na rachunkach bieżących, oszczędnościowych, lokatach) w europejskiej walucie na 30 listopada nie przekraczało 500 euro. Drugim wymogiem jest otwarcie nowego rachunku Nest Konto Oszczędnościowe Waluta w EUR z poziomu bankowości elektronicznej.

Jeśli więc mamy w Nest Banku stare konto oszczędnościowe EUR, otwarte do 21 listopada 2022 włącznie, musimy je zamknąć. Zrobimy to online, ale pamiętajmy o 30-dniowym terminie wypowiedzenia.

W każdym miesiącu przysługuje nam jeden darmowy przelew wychodzący (na swoje konto walutowe w Nest Banku). Za każdy kolejny zapłacimy 1,8 euro.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe EUR w Nest Banku na 1,5%

Nest Konto Oszczędnościowe Waluta EUR otworzymy, jeśli mamy tam konto walutowe w tej walucie. A do jego otwarcia potrzebny jest ROR w złotówkach. Dodajmy, że wszystkie rachunki prowadzone są bezpłatnie.

bankowość elektroniczna i konto oszczędnościowe EUR w Nest Banku

Umowę o konto osobiste w Nest Banku zawrzemy całkowicie online:

  • przelewem weryfikacyjnym,
  • na selfie,
  • podczas wideorozmowy z konsultantem.

»Otwieram Nest Konto, by zyskać dostęp do konta oszczędnościowego w EUR na 1,5%«

Dowiedz się też, gdzie dostępna jest najlepsza lokata w EUR i najlepsza lokata w USD. Na obu można zarobić 3 proc.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.