Konto oszczędnościowe VeloBanku w promocji nr 14/2023 (nie) słabnie

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBank, czyli następca Getin Banku

W promocji nr 14/2023 Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku daje zarobić, tak jak dotychczas, 7 proc. w skali roku. Jednak taka stawka jest dostępna tylko dla nowych klientów. Ci dotychczasowi mogą liczyć na 6,5 proc. To zróżnicowanie stanowi nowość w stosunku do wcześniejszych ofert specjalnych.

Od dłuższego czasu Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku należy do najlepiej oprocentowanych [sprawdź ranking rachunków oszczędnościowych]. Gdy w ostatnich tygodniach najważniejsi konkurenci systematycznie cięli stawki na depozytach promocyjnych, organizacja kierowana przez Adama Marciniaka się przed tym wzbraniała. Jednak wreszcie uległa, choć tylko częściowo.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku w promocji nr 14/2023 na 7% w szczegółach

W trwającej do 11 stycznia promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego nr 14/2023 VeloBank podzielił adresatów oferty na starych i nowych. Tym pierwszym zmniejszył stawkę do 6,5 proc. w skali roku. Drugim zaproponował tyle, ile dotąd płacił pierwszym, czyli 7 proc. Nowym klientem jest ten, kto nie miał produktów oszczędnościowych VeloBanku od 31 grudnia 2022 do 10 grudnia br.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku w promocji nr 14/2023
Screen ze strony VeloBanku

W obu przypadkach uzyskanie wyższych odsetek, które są naliczane przez trzy miesiące (92 dni), wymaga wyrażenia zgód marketingowych. Ponadto obecni klienci muszą wpłacić nowe środki, czyli nadwyżkę względem stanu z 6 grudnia. Przy wyliczaniu salda bazowego VeloBank uwzględnia: rachunki oszczędnościowe, lokaty oraz konto emerytalne IKE.

W promocji nr 14/2023 na Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku można wpłacić 300 tys. zł (dotychczasowi klienci) lub 50 tys. zł (nowi). Dodatkowo nowi klienci od nadwyżki między 50 a 300 tys. zł zarobią 6,5 proc. Standardowa stawka wynosi 1,5-6 proc. w zależności od salda.

Konto oszczędnościowe i lokaty VeloBanku dostępne bez ROR-u

Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku w promocji nr 14/2023 można założyć metodą na selfie, przez aplikację mObywatel, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale (po uprzednim złożeniu wniosku online) bez konieczności zawierania umowy o ROR.

Jednak wówczas przysługuje tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy kolejny płaci się 9 zł. Wyjątkiem jest zasilenie lokaty wprost z rachunku oszczędnościowego. Natomiast wszystkie transfery wewnętrzne (na własne konto osobiste w VeloBanku) są zwolnione z opłaty.

Aplikacja mobilna i Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku

Oprócz rachunku oszczędnościowego VeloBank ma w ofercie atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Można na nich zarobić nawet 6-7 proc.

Chodzi o kwartalną lokatę na nowe środki i dwumiesięczną Lokatę Mobilną na start (dla po raz pierwszy aktywujących aplikację). Dodajmy, że to o wiele więcej niż średnia rynkowa, która wg NBP wynosi 4,46 proc. (ostatnie dane z października; obecnie jest to bliżej 4 proc.). Lokaty w VeloBanku również można założyć bez konta osobistego.

»Zakładam rachunek oszczędnościowy w VeloBanku na 7%«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.