Najlepsza lokata w USD na 3%

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao od lat tworzy najcenniejsze polskie marki finansowe

Bank Pekao w promocji na nowe środki proponuje półroczny depozyt w dolarach amerykańskich ze stawką 3 proc. w skali roku. To zdecydowanie najlepsza lokata w USD na rynku. Takiego oprocentowania oszczędności w dewizach w polskich bankach dawno nie było.

Choć najważniejsze banki centralne świata od dłuższego czasu podnoszą koszt pieniądza, banki w Polsce nie kwapią się do podwyższania stawek na depozytach walutowych. Na oszczędnościowych kontach dewizowych można zarobić ułamkowe części procenta, czyli promile.

Niewiele więcej zapewniają lokaty walutowe. Przykładowo te w dolarach dają zarobić maksymalnie 1 proc. w skali roku. Dlatego tym bardziej warto zainteresować się ofertą Banku Pekao.

Najlepsza lokata w USD w szczegółach

W ramach trwającej promocji proponuje on na półrocznym depozycie dolarowym3 proc. To najlepsza lokata w USD na rynku.

W wariancie na trzy miesiące też generuje ona odsetki w wysokości 3 proc. Można wybrać po jednym depozycie w każdym okresie zapadalności.

Najlepsza lokata w USD daje zarobić 3% i jest dostępna w Banku Pekao
Screen ze strony Banku Pekao

W obu przypadkach najlepsza lokata w USD jest nieodnawialna. W standardowej ofercie Bank Pekao nie ma bowiem lokat walutowych.

Na promocyjnym depozycie można ulokować od 5000 dolarów amerykańskich, które stanowią nowe środki. Górny limit kwotowy wynosi 200.000 dol. Z oferty mogą skorzystać nowi klienci oraz ci, którzy nie mieli lokaty walutowej w USD oraz rachunku walutowego w USD lub 13 maja 2024 mieli na nim nie więcej niż 2000 dol.

Ponadto, by skorzystać z oferty, należy:

 1. Mieć lub otworzyć Konto Przekorzystne (ROR w złotówkach) i konto walutowe w USD
  To pierwsze jest darmowe przy wpływie 500 zł i jednej transakcji bezgotówkowej kartą w miesiącu. Za drugie też się nie płaci, póki stopy procentowe w USA są dodatnie. A obecnie, po decyzji FOMC z 26 lipca, wynoszą one 5,25-5,5 proc. To najwięcej od 22 lat.
 2. Wyrazić zgody marketingowe i wypełnić kwestionariusz preferencji oraz adekwatności.

Jak założyć najlepszą lokatę w USD w Banku Pekao

Ważne! Proponowana przez Bank Pekao najlepsza lokata w USD dostępna jest tylko w e-bankowości (systemie Pekao24 i aplikacji PeoPay). By móc złożyć dyspozycję założenia depozytu, trzeba na rachunku walutowym mieć już odpowiednie środki. Po upływie umówionego okresu pieniądze wrócą na konto walutowe.

Co później? Pieniądze można trzymać na rachunku dewizowym oprocentowanym na 0,01 proc. albo przenieść do innego banku.

walutowe konto oszczędnościowe w dolarach

Za zlecany w systemie transakcyjnym albo aplikacji przelew walutowy do innego banku w Polsce płaci się 0,5 proc. kwoty (min. 30 zł i max 250 zł) oraz 22 zł za komunikat SWIFT.

Lokata w dolarach na 3 proc. to niejedyna dobra oferta instytucji kierowanej przez Leszka Skibę. Warto zainteresować się również kontem oszczędnościowym w złotówkach na 7 proc. (limit wpłat wynosi 100 tys. zł).

Przeczytaj również: Polacy zgromadzili rekordowe oszczędności w dewizach.

»Zakładam Konto Przekorzystne w Banku Pekao, by mieć dostęp do lokaty w USD na 3%«

Lokata w EUR na 2%

Oprócz depozytu w dolarach Bank Pekao wprowadził do oferty również lokaty w euro. Ich oprocentowanie, warunki, zasady zakładania i okresy zapadalności są podobne do lokat w USD i wynoszą 2 proc. na trzy miesiące i sześć miesięcy. Można wybrać po jednym depozycie w każdym okresie zapadalności.

Opti TFI oferuje fundusze zamożnym klientom indywidualnym i inwestorom instytucjonalnym
fot. Gerd Altmann || pixabay.com

Z oferty mogą skorzystać nowi klienci oraz ci, którzy nie mieli lokaty walutowej w EUR oraz rachunku walutowego w EUR lub 13 maja 2024 mieli na nim nie więcej niż 2000 euro. Ponadto wymagane jest konto osobiste w PLN oraz konto walutowe w EUR.

Minimalna kwota nieodnawialnego depozytu wynosi 5000 euro. Górny limit to 200.000 euro. Więcej informacji o najlepszej lokacie w EUR.

»Zakładam Konto Przekorzystne w Banku Pekao, by mieć dostęp do lokaty w EUR na 2%«


Maciej Kusznierewicz

2 Komentarze

  • Tak, Bank Pekao — jak każdy bank uczestniczący w systemie ochrony depozytów — ma gwarancje dla lokat walutowych.
   Tak naprawdę waluta depozytu nie ma znaczenia. Wszystko jest przeliczane na PLN po kursie NBP. Co do zasady limit dla wszystkich środków jednego klienta w jednym banku wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych. W niektórych sytuacjach i przez pewien czas ten limit jest dwukrotnie wyższy.

2 Trackbacks / Pingbacks

 1. Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe walutowe 2023 - Obiektywne Finanse
 2. Szał na depozyty walutowe - Obiektywne Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.