Najlepsza lokata w EUR

Najlepsza lokata w EUR daje zarobić 3% i jest dostępna w Banku Pekao
Fot. pixabay.com

Najlepsza lokata w EUR daje zarobić 3 proc. w skali roku i jest dostępna w Banku Pekao. By ją założyć, trzeba m.in. mieć tam ROR w złotówkach. Jednak w zamian za jego otwarcie można zarobić 200 zł. Do tego dochodzi możliwość założenia depozytów w PLN na 7 proc.

Choć główne banki centralne świata podniosły koszt pieniądza do poziomów najwyższych od co najmniej kilkunastu lat (w USA i Eurolandzie – od 2001), nie przełożyło się to na oprocentowanie oszczędności w dewizach w polskich bankach. Wciąż płacą one za nie ułamki procenta. Dotyczy to wszystkich głównych walut globu, w tym euro.

Nieliczne wyjątki potwierdzają tę tezę. Są nimi Aion Bank (1,5 proc. na koncie oszczędnościowym w EUR, podczas gdy konkurenci oferują 0,01-0,2 proc.) i Bank Pekao.

Najlepsza lokata w EUR w Banku Pekao w szczegółach

W tym drugim w ramach promocji dostępna jest najlepsza lokata w EUR. W wariancie 12-miesięcznym można na niej zarobić 2,5 proc.

[Aktualizacja 25 marca 2024; oprocentowanie spadło] Do wyboru jest też wersja na sześć miesięcy ze stawką 2,3 proc. i kwartalna – na 2 proc. Dodajmy, że stopa depozytowa EBC to 4 proc.

Najlepsza lokata w EUR na 3% w Banku Pekao

Na nieodnawialnej lokacie w EUR w Banku Pekao można zdeponować co najmniej 5000 EUR. Górnego limitu kwotowego nie ma. Tak samo jak liczby depozytów.

Przy czym na każdym trzeba ulokować nowe środki. Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 29 lutego na lokatach i kontach walutowych w Banku Pekao. Oczywiście nowi klienci spełniają ten wymóg automatycznie.

Najlepsza lokata w EUR jest dostępna dla wszystkich klientów, którzy:

  1. Mają lub otworzą Konto Przekorzystne, czyli ROR w złotówkach z kartą płatniczą
    Darmowe w obsłudze przy wpływie 500 zł i jednej transakcji kartą w miesiącu.
  2. Mają lub otworzą konto walutowe w EUR w Banku Pekao
    Darmowe przy dodatnich stopach procentowych w strefie euro. To na nie wróci kapitał wraz z odsetkami po upływie okresu umownego.
  3. Wypełnią kwestionariusz preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności
  4. Wyrażą zgody marketingowe

By skorzystać z oferty, należy udać się do oddziału. Na identycznych zasadach można założyć lokatę w USD.

[Aktualizacja 25 marca 2024] Inbank przebił ofertę Banku Pekao i na rocznej lokacie w EUR płaci 3,2 proc. Do tego nie wymaga dodatkowych produktów i umożliwia założenie depozytu przez internet. Wyższe stawki niż Żubr proponuje też na krótsze okresy.

Konto oszczędnościowe i lokata w złotówkach na 7% w Banku Pekao

Za otwarcie Konta Przekorzystnego i spełnienie prostych warunków Bank Pekao przyznaje premię 200 zł. A mając już ten ROR, można założyć konto oszczędnościowe w PLN na 7 proc. i kwartalną Lokatę z Żubrem w PLN – też na 7 proc.

Bank Pekao od lat tworzy najcenniejsze polskie marki finansowe

W pierwszym przypadku limit wpłat wynosi 100 tys. zł. Do tego organizacja kierowana przez Leszka Skibę daje półroczną gwarancję utrzymania oprocentowania, które dziś jest jednym z najwyższych na rynku [sprawdź ranking kont oszczędnościowych].

Na Lokacie z Żubrem można ulokować maksymalnie 50 tys. zł.

»Zakładam Konto Przekorzystne w Banku Pekao, by mieć dostęp do lokaty w EUR na 3%«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.