Nowe konto oszczędnościowe Nest Banku na 8,25%

konto oszczędnościowe z WIBOR-em Nest Banku

Nowe konto oszczędnościowe Nest Banku ze stawką 8,25 proc. w skali roku to odpowiedź organizacji należącej do funduszu AnaCap na ruchy konkurencji, która w ostatnich miesiącach chętniej podnosiła oprocentowanie. Drugą nowością jest zniesienie opłaty za przelewy wewnętrzne z rachunku.

Nest Bank był jednym z pierwszych, który przed rokiem zaczął podnosić oprocentowanie depozytów w odpowiedzi na rosnące stopy procentowe. Przez kilka miesięcy jego oferta była jedną z najlepszych na rynku.

Klienci korzystali na rosnącym WIBOR-ze, z którym powiązane było konto oszczędnościowe Nest Banku. Jednak z czasem konkurenci je dogonili.

Nowe konto oszczędnościowe w Nest Banku w szczegółach

Już w okolicach wakacji instytucja kierowana przez Piotra Kowynię zaczęła tracić dystans do ścisłej czołówki. Gdy najlepsze konta oszczędnościowe zapewniały odsetki w wysokości 7-8 proc., w Nest Banku było to 6 proc. Do tego klientom z dłuższym stażem zmienił na gorsze zasady ustalania oprocentowania.

bankowość elektroniczna Nest Banku

Teraz organizacja kontrolowana przez fundusz AnaCap postanowiła nadrobić ten dystans. Dotychczasowe rachunki Nest Oszczędności i Nest Skarbonka zastąpiła odpowiednio: Nest Kontem Oszczędnościowym i Nest Kontem Twoje Cele.

Nowe konto oszczędnościowe Nest Banku daje zarobić 8,25 proc. w skali roku [zmiana od 21 grudnia, czytaj więcej o Nest Koncie Oszczędnościowym]. Podwyższone oprocentowanie naliczane jest w miesiącu zawarcia umowy oraz w kolejnych dwóch pełnych miesiącach kalendarzowych.

Przy czym limit kwotowy objęte wyższą stawką na Nest Koncie Oszczędnościowym wynosi 400 tys. zł, a na Nest Koncie Twoje Cele20 tys. zł.

Drugą ważną zmianą jest zniesienie 9-zł opłaty za drugi i kolejny przelew wewnętrzny w miesiącu z rachunku oszczędnościowego na konto osobiste. Zatem teraz wszystkie tego typu transfery są darmowe.

Uwaga! Opisywane nowości dotyczą tylko nowych klientów, czyli osób, które zawarły umowę po 21 listopada.

Konto oszczędnościowe w Nest Banku tylko z ROR-em

By móc otworzyć nowe konto oszczędnościowe Nest Banku, należy mieć tam ROR. Ten można otworzyć całkowicie przez internet:

  • przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta w innym banku albo
  • podczas rozmowy wideo z konsultantem.
Nest Konto w Nest Bank można otworzyć online przelewem weryfikacyjnym albo poprzez wideoweryfikację

Ci, którzy wolą tradycyjne rozwiązania, mogą sfinalizować proces w placówce. Wystarczy, że wcześniej wypełnią wniosek online. Dzięki temu na miejscu szybciej przebrną przez formalności.

Konto osobiste w Nest Banku jest bezwarunkowo darmowe. Tak samo jak karta płatnicza. W tabeli zebrano najważniejsze koszty.

ROR w Nest Banku w skrócie

UsługaOpłata
Prowadzenie0 zł
Zwykły przelew internetowy0 zł
Przelew natychmiastowy4 zł
Karta debetowa0 zł
Bankomat inne niż Euronet6 zł (0 zł Blikiem)
Wpłatomaty Euronet0 zł
Wpłata i wypłata w oddziale10 zł
Konto walutowe (USD, EUR, GBP)0 zł
Zlecenie stałe0 zł
Polecenie zapłaty0 zł
Cash-back0 zł
Opracowanie: ObiektywneFinanse.pl || Źródło: strona banku. Stan na 23.11.2022 r.

Lokaty w Nest Banku nawet na 8%

Warto również wspomnieć o drugiej atrakcyjnej ofercie depozytowej organizacji kierowanej przez Piotra Kowynię. To Nest Lokatę Witaj, czyli dla nowych klientów.

W wariancie półrocznym zapewnia ona odsetki w wysokości 8 proc. Można na niej ulokować do 20 tys. zł.

Nest Bank

Uzyskanie takiego oprocentowania wymaga spełnienia trzech warunków. Chodzi o:

  • comiesięczny wpływ min. 2 tys. zł,
  • wykonanie w każdym miesiącu trzech dowolnych transakcji (przelew zewnętrzny, płatność kartą albo Blikiem),
  • zgody marketingowe.

Alternatywą jest Nest Lokata Witaj na trzy miesiące ze stawką 6 proc. W tym przypadku wystarczy udzielić zgód marketingowych.

A co z obecnymi klientami? Tym bank proponuje 12-miesięczną Nest Lokatę Lojalną na 7 proc. Ta obwarowana jest identycznymi wymogami jak depozyt powitalny, tyle że trzeba wypełniać je przez cały okres trwania lokaty, czyli rok. Limit wpłat to nawet 2 mln zł.

»otwieram nowe konto oszczędnościowe Nest Banku na 8,25% z darmowym ROR-em«


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.