Sposób Eurobanku na zatrzymanie klienta

ROR w eurobanku

Eurobank zaproponował osobie, która chciała zamknąć konto osobiste, bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za ROR i kartę debetową przez rok.

Eurobank to jeden z tych podmiotów, które oferują warunkowo darmowe konto osobiste. Oprócz możliwości uniknięcia podstawowych opłat zaletą ROR-u w Eurobanku jest darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju i 5-proc. money-back (choć w tych dwóch ostatnich kwestiach instytucja zarządzana przez Alexisa Lacroix zapowiedziała zmiany, które wejdą w życie 1 sierpnia).

Nie bez znaczenia jest również to, że Eurobank jako jeden z ostatnich na rynku umożliwia otwarcie konta osobistego w pełni online – przelewem weryfikacyjnym.

Jak uniknąć opłat za ROR i kartę w Eurobanku?

Nie licząc promocji, klienci, którzy otworzyli rachunek bieżący w taryfie Active albo Prestige po 1 października ub.r., mogą uniknąć opłat za prowadzenie rachunku (9/21 zł) zasadniczo na dwa sposoby:

Zalety konta osobistego w Eurobanku
  • przelewając nań wynagrodzenie lub zasilając je w inny sposób (kwotą odpowiednio 1,5 i 4 tys. zł) albo
  • utrzymując na nim odpowiednie saldo środków lub/i wystarczająco spore oszczędności (odpowiednio: 15 i 50 tys. zł).

Klienci z dłuższym stażem mogą dodatkowo skorzystać z dwóch innych opcji pozwalających na zwolnienie z opłaty za ROR:

  • spłata odpowiednio dużego kredytu bądź
  • posiadanie i używanie karty kredytowej z odpowiednio wysokim limitem.

Ponadto klienci będący uczestnikami programu premiowego „Rodzina i Przyjaciele”, z polecenia których zostanie otwarte konto osobiste, otrzymują zwolnienie z opłaty za konto. Tak samo nagradzane są osoby polecone. Lecz opłaty za plastik obowiązują ich już normalnie.

Jest jeszcze trwająca do końca br. promocja dla abonentów nc+. Przewiduje ona darmowy ROR i kartę przez dwa lata oraz zwrot 20 zł miesięcznie po opłaceniu faktury z konta i wykonaniu trzech operacji plastikiem na min. 50 zł.

W przypadku karty debetowej warunek zwalniający z miesięcznej opłaty (4,9 zł) to wykonanie nią płatności bezgotówkowych na 400 (Active) lub 500 zł (Prestige) w miesiącu.

Nagroda dla klienta za lojalność wobec Eurobanku

Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden sposób na to, by nie płacić ani za konto, ani za plastik w Eurobanku. Choć zapewne nie ma on charakteru powszechnego, ponieważ podmiot kontrolowany przez Societe Generale stosuje go tylko w odniesieniu do tych osób, które chcą się z nim rozstać. O co chodzi?

200 PLN

Jeden z czytelników bloga Obiektywne Finanse postanowił zamknąć posiadany od 13 lat rachunek bieżący w Eurobanku i wszystkie posiadane tam produkty. Na czacie zapytał konsultanta, jak może to zrobić.

Kilka minut po zakończeniu rozmowy do naszego czytelnika zadzwonił inny doradca. Zapytał o powody decyzji o zamknięciu rachunku. W zamian za odstąpienie od planów zaproponował panu Markowi roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę bez konieczności spełniania jakichkolwiek wymagań.

Nasz czytelnik przyznał, że to atrakcyjna oferta, ale ją odrzucił. Postanowił bowiem przenieść swoje finanse do konkurencji, gdzie – jego zdaniem – otrzymał lepsze warunki.

W Eurobanku konto można zamknąć na trzy sposoby, m.in. z poziomu bankowości elektronicznej. W odniesieniu do tej ostatniej metody instytucja kierowana przez Alexisa Lacroix zastrzega telefoniczne potwierdzenie dyspozycji.

premia 50 zł

Z tego powodu do naszego czytelnika ponownie zadzwonił konsultant. Znów zapytał o powody decyzji. Raz jeszcze złożył propozycję: bezwarunkowe zwolnienie z opłat za ROR i kartę przez rok, jeśli klient zostanie. Jednak pan Marek był konsekwentny i jej nie przyjął.Czy Eurobank zawsze tak nagradza lojalność? – Każdy przypadek rozpatrujemy osobno. Decyzja zależy m.in. od sytuacji danego klienta i zakresu jego dotychczasowej współpracy z bankiem – wyjaśnia Anna Włoszczyńska z Eurobanku.

Nie wiadomo, czy taką metodę na zatrzymanie klienta stosują inne banki. Zapewne tak, ale się tym nie chwalą. W przeciwnym razie same pozbawiłyby się sporych dochodów.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.