Recenzujemy nowy ROR Alior Banku, czyli Konto Jakże Osobiste

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Wyróżnikiem nowego konta osobistego w ofercie Alior Banku jest możliwość wyboru przez klienta tych usług, z których w danym miesiącu chce on korzystać za darmo.

Po BZ WBK (czytaj więcej) również instytucja kierowana przez Michała Chyczewskiego odświeżyła i odchudziła swoją paletę kont osobistych. Wycofała ze sprzedaży Konto Wyższej Jakości, Konto Rachunki w Pakiecie, Konto Rozsądne i wprowadziła w ich miejsce Konto Jakże Osobiste (KJO). Docelowo, nie licząc rachunku dla VIP-ów, będzie to jedyny ROR dla dorosłych klientów dostępny Alior Banku, bo w listopadzie z oferty ma zniknąć także Konto Internetowe.

Warunkowo darmowe konto osobiste w Alior Banku

Konto Jakże Osobiste nadaje się na konto podstawowego wyboru, ponieważ przy umiejętnym korzystaniu będzie całkowicie bezpłatne i zapewni dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Jednak w stosunku do poprzednich propozycji Alior Banku jest krokiem wstecz. Dlaczego?

Posiadacz Konta Wyższej Jakości musiał spełnić tylko jedno wymaganie (wpływy 2,5 tys. zł miesięcznie), by za darmo korzystać z podstawowych usług, w tym przelewów natychmiastowych. Ponadto miał pięcioletnią gwarancję niezmienności opłat. Natomiast posiadacz Konta Rozsądnego otrzymywał zwrot części wydatków opłaconych kartą.

W nowym koncie osobistym przybyło warunków zwalniających z podstawowych opłat. Teraz są to:

 • wpływy min. 1,5 tys. zł (nie dotyczy osób do 26 lat),
 • transakcje bezgotówkowe kartą min. 300 zł.

W przeciwnym razie Alior Bank pobierze 10 zł tytułem prowadzenia rachunku i 5 zł za obsługę karty debetowej (zwykłe przelewy realizowane przez internet są bezpłatne).

Poza tym ubyło tych usług, z których można korzystać bezwarunkowo za darmo. W standardzie są ich dwie, ale każdy klient może wybrać te, na których zależy mu w danym okresie.

Kolejną zmianą in minus jest fakt, że money-back w Koncie Jakże Osobistym stał się opcją. Ponadto ograniczono go do transakcji telefonem w punktach stacjonarnych, zmniejszono jego maksymalną wysokość (do 20 zł w miesiącu) i wartość procentową (1 proc.).

>>chcę otworzyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku<<

Dwie darmowe usługi w Koncie Jakże Osobistym do wyboru

Wyróżnikiem nowego rachunku bieżącego w Alior Banku jest to, że klient może swobodnie decydować, z których darmowych usług – poza samym rachunkiem, kartą i zwykłymi przelewami internetowymi – korzystać. Ma do wyboru dwie spośród dziewięciu. Kolejną dokupi za 3,5 zł miesięcznie. Chodzi o:

 • bezpłatne bankomaty w kraju (standardowo: 2,5 zł od wypłaty),
  Zalety Konta Jakże Osobistego Alior Banku
 • bezpłatne bankomaty za granicą (standardowo: 5 zł od wypłaty),
 • 1 tys. zł limitu odnawialnego w koncie bez odsetek przez 10 dni (standardowo: 10 proc. w skali roku; UWAGA! Bank nie zwalnia z 75-zł opłaty za przyznanie debetu),
 • pięć darmowych przelewów natychmiastowych wykonywanych przez internet (standardowo: 5 zł od operacji),
 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (1,46 proc. do 20 tys. zł; standardowo: WIBID 1M – 0,5 pkt proc., czyli 0,96 proc.; lepszym rozwiązaniem jest otwarcie Konta Lokacyjnego ze stawką 2,5 proc. przez cztery miesiące i limitem salda 100 tys. zł),
 • zwrot 1 proc. od transakcji telefonem (systemami Blik, HCE, Android Pay),
 • ubezpieczenie podróży zagranicznych,
 • assistance samochodowy, domowy i medyczny,
 • przystąpienie do programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials (wydane złotówki przeliczane są na punkty, a te można wymienić na nagrody).

>>chcę otworzyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku<<

Z wyjątkiem tej ostatniej wybrana przez klienta korzyść zostanie aktywowana następnego dnia o godz. 6 rano. W przypadku rezygnacji z „darmowości” przestaje być ona aktywna dopiero pierwszego dnia nowego miesiąca.

Oznacza to, że nawet mimo wyłączenia danej usługi dodatkowej np. 15 dnia miesiąca za włączenie kolejnej w danym miesiącu zapłacimy 3,5 zł. Zmian można dokonywać w placówkach oraz poprzez panel bankowości elektronicznej.

alior bank

Podmiot kontrolowany przez PZU zaznacza, że lista korzyści nie jest ostateczna i w przyszłości może zostać zmodyfikowana. Lecz o usunięciu danej usługi bank będzie informował z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Przy umiejętnym korzystaniu (wpływy, operacje kartą, e-przelewy) i właściwych wyborach (darmowe bankomaty + money-back) za Konto Jakże Osobiste nie tylko nie zapłacimy ani grosza, ale też na nim zarobimy.

>>chcę otworzyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku<<

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste w Alior Banku?

Usługa

Opłata [zł]

Prowadzenie konta

10 / 0*

Karta debetowa

5 / 0**

Przelewy internetowe

0

Obce bankomaty w kraju

2,5/op.


lub


3,5/m-c


lub


0***

Wpłata w oddziale

0

Wpłatomaty

0,35-0,6%, min. 1 zł

Wypłata w oddziale

0

Wypłata sklepowa

0

Zlecenie stałe

0

Polecenie zapłaty

0

Źródło: TOiP Alior Banku, stan na 13.09.2017 r.
* – przy wpływach 1,5 tys. zł
** – po wydaniu kartą łącznie min. 300 zł
*** – jako darmowa usługa dodatkowa

Uwaga! Obecni klienci zainteresowani zmianą taryfy posiadanego ROR-u na Konto Jakże Osobiste na razie mogą jedynie otworzyć nowy rachunek. Alior deklaruje, że pracuje nad możliwością migracji.

>>chcę otworzyć Konto Jakże Osobiste w Alior Banku<<


Maciej Kusznierewicz

2 Komentarze

 1. Zwykłe łapanie klienta na opłaty skoro włączyć kolejną usługę można już od dnia następnego a wyłączyć poprzednią, dopiero w następnym miesiącu (okresy nakładają się, wyczerpując dozwolony limit usług bezpłatnych, mimo że się już z nich nie korzysta).
  Mam Konto Wyższej Jakości ale za rok mija 5-letni termin więc pożegnamy się z Aliorem.

  • I tak pewnie zrobi wielu z tych, którzy mają obecnie Konto Wyższej Jakości i którym niebawem kończy się 5-letni okres gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.