Banki udzielające kredytów online klientom z ulicy

przelew online i przelew ekspresowy w EUR
fot. pixabay.com

Zaciągnięcie kredytu całkowicie przez internet wydaje się dziś czymś naturalnym. Jednak w rzeczywistości takie udogodnienie oferuje tylko kilka banków. W dodatku nie wymagają one otwierania ROR-u.

Materiał Partnera

Uzyskanie kredytu online jest możliwe, ale na razie nie stanowi powszechnej praktyki. Cała sztuka polega na znalezieniu instytucji, która umożliwia zdobycie potrzebnych środków w ten sposób.

Przyjmujemy, że klient chce pożyczyć 35 tys. zł na 36 miesięcy. Cel jest dowolny. Zakładamy również, że nasz kredytobiorca nie posiada konta osobistego w banku, w którym stara się o finansowanie, i nie zamierza go otwierać.

Portal pozyczki.info sprawdził, gdzie hipotetyczny klient może zaciągnąć kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu, przechodząc zdalnie cały proces i nie otwierając przy tym ROR-u.

Najtańsze kredyty gotówkowe online

1. Inbank

Kredyt online w Inbanku

Zwycięstwo Inbanku nie powinno dziwić. Instytucja z estońskim rodowodem powoli wyrasta w naszym kraju na symbol innowacji i bankowości internetowej.

Nie bez powodu podmiot kierowany przez Macieja Pieczkowskiego otrzymał Laur Konsumenta w kategorii „Innowacyjne produkty i usługi branży finansowej”. W porównaniu do konkurentów Inbank proponuje atrakcyjne warunki kredytowe, a do tego pożycza całkowicie online nawet 50 tys. zł.

W przypadku 36 miesięcy rata kredytu wyniesie 1112,42 zł i to bez żadnej prowizji. Oprocentowanie nominalne kredytu to 8,99 proc. w skali roku, a rzeczywiste (RRSO) – 9,51 proc.

Klient nie tylko nie musi zakładać tu konta osobistego, ale wszystkie formalności załatwi całkowicie przez internet. Wystarczy, że:

  • zarejestruje się w serwisie,
  • podpisze umowę o świadczenie usług bankowości internetowej kodem przesłanym SMS-em.
  • wybierze kwotę kredytu i okres spłaty,
  • wypełni wniosek kredytowy online.

W celu weryfikacji kredytobiorca musi jeszcze dokonać przelewu potwierdzającego na 1 zł. Po akceptacji wniosku zatwierdza umowę kredytową kodem SMS.

2. Citi Handlowy

Pożyczka przez internet w Citi Handlowym

Drugie miejsce zajął Citi Handlowy, o którym raczej rzadko się słyszy w kontekście rozbudowanej bankowości internetowej. Okazuje się jednak, że usługi online, łącznie z kredytem gotówkowym, są w tam jak najbardziej dostępne.

To jednak oferta nieco droższa niż w przypadku Inbanku. W porównaniu do lidera miesięczna rata kredytu będzie wyższa o 57,58 zł i wyniesie dokładnie 1170 zł. Co prawda oprocentowanie nominalne jest niższe niż w Inbanku i wynosi 4,99 proc. w skali roku, ale już oprocentowanie rzeczywiste, pokazujące prawdziwe koszty kredytu, jest zdecydowanie wyższe – 12,88 proc. w skali roku. Do tego trzeba jeszcze zapłacić prowizję 10,50 proc. wartości kredytu.

Citi Handlowy zapewnia, że w przypadku tej pożyczki bankowej wszystkie formalności można załatwić online i nie trzeba zakładać konta osobistego. Wystarczy wprowadzić swoje dane do formularza na stronie internetowej i tą drogą przesłać wniosek.

Dokumenty potwierdzające dochód także można przekazać w formie elektronicznej. Potem wystarczy już tylko czekać na telefon od doradcy Citi Handlowego.

W czasie rozmowy należy wyrazić się zgodę na zawarcie umowy kredytowej. Cały proces trwa do godziny. Jeśli kredytobiorca sobie życzy, bank może przesłać umowę kurierem.

3. Alior Bank

Kredyt online w Alior Banku

Na trzeciej pozycji uplasował się Alior Bank. To instytucja, która mocno reklamuje się jako lider innowacji w bankowości.

Niestety, jego oferta nie jest tak atrakcyjna jak w przypadku dwóch poprzednich konkurentów. Gdy nasz kredytobiorca zdecyduje się skorzystać z kredytu w Alior Banku i pożyczy 35 tys. zł na 36 miesięcy, będzie spłacać co miesiąc 1234,10 zł. To o 64,10 zł więcej niż w Citi Handlowym i aż o 121,68 zł więcej niż w Inbanku.

Kredyt Alior Banku to oprocentowanie nominalne 5 proc. w skali roku, ale już rzeczywiste wynosi 18,15 proc. w skali roku. Nie można również zapomnieć o konieczności zapłacenia niemałej prowizji, która wynosi 15 proc.

Wniosek o kredyt składa się przez formularz umieszczony na stronie internetowej podmiotu kierowanego przez Michała Chyczewskiego. Wnioskodawca otrzymuje dokumenty i umowę na skrzynkę e-mail. Opcjonalne rozwiązania to kurier lub wizyta w oddziale.

4. Credit Agricole

Kredyt przez internet w Credit Agricole

Zestawienie zamyka Credit Agricole. W porównaniu do omówionych konkurentów ma najdroższą ofertę.

Gdy nasz klient pożyczy tu 35 tys. zł na 36 miesięcy, rata kredytu wyniesie 1246,26 zł, czyli o 133,84 zł więcej niż w przypadku pierwszego w rankingu Inbanku. Wpływa na to przede wszystkim wysokie oprocentowanie na poziomie 8,99 proc. w skali roku i niemała prowizja – aż 11,99 proc. wartości kredytu.

By pożyczyć pieniądze w ten sposób, na stronie banku wystarczy wypełnić wniosek kredytowy. Wtedy zadzwoni doradca, z którym ustalimy szczegóły umowy.

Powyższe przykłady pokazują, że banki przygotowują coraz atrakcyjniejsze produkty kredytowe, z których można skorzystać online. W wielu przypadkach klient rzeczywiście przechodzi przez cały proces kredytowy drogą elektroniczną. Jednak na rynku dominują raczej oferty, w których tylko składanie wniosku odbywa się przez internet, a finalizowanie umowy następuje w tradycyjnym kanale, najczęściej w placówce.


Inbank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.