Prześwietlamy money-back za paliwo od Alior Banku

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Alior Bank kusi nowych klientów biznesowych sięgającym 100 zł miesięcznie zwrotem za paliwo i zwolnieniem z opłaty za kartę. W zamian przedsiębiorcy muszą otworzyć konto firmowe i spełniać trzy warunki.

Alior Bank wprowadził niedawno do sprzedaży firmową kartę płatniczą MastetCard Debit Commercial. Wypromować ma ją akcja specjalna „Cashback dla Przedsiębiorców”.

W jej ramach nowi klienci firmowi (przedsiębiorcy, którzy nie posiadali konta firmowego w Alior Banku przed 21 września br.), którzy otworzą Rachunek Partner:

  • mogą otrzymywać do 100 zł miesięcznie tytułem zwrotu za zakup paliwa na stacjach benzynowych w Polsce,
  • co miesiąc są zwalniani z 9-zł opłaty za kartę i 16-zł opłaty za wypłatę sklepową (usługa cash-back).

Premia od Alior Banku dla przedsiębiorców

Oferta Alior Banku nie jest całkiem nowa. Kiedyś podobne akcje dla klientów indywidualnych organizowały Getin Bank, Meritum Bank, Toyota Bank, Citi Handlowy, PKO BP, Santander Consumer Bank (czytaj więcej o money-backu dla kierowców). W tym ostatnim kredytowa Visa Turbo Karta ze zwrotem 1-3 proc. wciąż jest dostępna. Podobnie jak premia w wysokości 5-10 proc. dla posiadaczy Konta Jedynego w Toyota Banku.

Money-back za paliwo dla klientów firmowych z Alior Banku

Uwaga! Promocja, która obowiązuje do odwołania (nieoficjalnie mówi się o co najmniej roku), skierowana jest do przedsiębiorców działających jako jednoosobowe firmy, spółki cywilne albo spółki partnerskie i rozliczających się w oparciu o uproszczoną księgowość, czyli bez ksiąg rachunkowych.

Promocja polega na tym, że Alior Bank gwarantuje cenę paliwa Pb95, Pb98 i ON na poziomie 3,9 zł za litr. Podmiot kierowany przez Michała Chyczewskiego będzie oddawać przedsiębiorcom różnicę między ogłaszaną przez Polską Izbę Paliw Płynnych ceną średnią w danym miesiącu a ceną gwarantowaną – ale nie więcej niż 100 zł.

Bonus od Alior Banku nie tylko za benzynę

Teoretycznie nagradzane są wydatki na benzynę i olej napędowy. W praktyce chodzi o zakup dowolnych produktów w punktach handlowo-usługowych, których kod MCC przypisany do terminali płatniczych identyfikuje je jako stacje paliw (są to MCC 5172, 5541, 5542 lub 5983). Najważniejsze jest to, by należności opłacić wydaną do konta kartą.

zwrot za paliwo

Dlaczego? Instytucja finansowa nie ma wglądu w to, co kupuje klient, która używa karty. Wie tylko – właśnie dzięki oznaczeniu MCC – w jakim miejscu dokonywane są transakcje.

Jak bank obliczy, ile litrów paliwa kupiliśmy?

  1. Podliczy sumę miesięcznych płatności dokonanych kartą debetową na stacjach paliw
  2. Podzieli ją przez wartość średniej ceny paliwa Pb95 za dany miesiąc (wedle danych Polskiej Izby Paliw Pływnych), np. 4,5.

Następnie, by wyliczyć należną premię, otrzymaną liczbę litrów paliwa:

  1. Przemnoży przez średnią ceny paliwa
  2. Przemnoży przez cenę gwarantowaną (3,90 zł).
100PLN

Różnica pomiędzy uzyskanymi kwotami stanowić będzie wartość nagrody za danym miesiąc. Zostanie ona wypłacona na konto firmowe do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca. Obowiązek podatkowy (premia jest przychodem) spoczywa po stronie uczestnika promocji.

Przykład. We wrześniu wydaliśmy na stacjach benzynowych, niekoniecznie na samo paliwo, 620 zł. Przy średniej cena paliwa na poziomie 4,55 zł/l oznacza to, że teoretycznie kupiliśmy 136 litrów. Mnożymy to przez 4,55 (cena średnia) i 3,9 (cena gwarantowana). Różnica między otrzymanymi kwotami wynosi ponad 88,4 i tyle wyniesie nasza zwrot za paliwo.

>>chcę otworzyć konto firmowe w Alior Banku i otrzymywać money-back za paliwo<<

Warunki otrzymania zwrotu za paliwo z Alior Banku

Co, poza otwarciem Rachunku Partner i zamówieniem do niego plastiku MastetCard Debit Commercial, powinien zrobić przedsiębiorca, by otrzymywać money-back? W każdym miesiącu musi spełnić trzy warunki:

  1. Wykonać min. jeden przelew do ZUS i US z konta firmowego Alior Banku
  2. Dokonać min. jedną płatność kartą na stacji paliw w Polsce
  3. Wykonać min. jedną płatność kartą w dowolnym punkcie handlowo-usługowym na łącznie co najmniej 500 zł.

>>chcę otworzyć konto firmowe w Alior Banku i otrzymywać money-back za paliwo<<

Ile kosztuje konto firmowe z money-backiem w Alior Banku?

Czy opłaca się w to wchodzić? To zależy.

Po pierwsze, firmowy Rachunek Partner w Alior Banku nie jest darmowy. Lecz jeśli klient wykaże się aktywnością (jeden przelew do ZUS lub US + wpływy min. 2,5 tys. zł lub posiadanie dowolnego kredytu dla biznesu), uniknie opłaty za prowadzenie konta. W dodatku na czas promocji, czyli na razie – bezterminowo, jest zwalniany z daniny za kartę. Jednak część kosztów, np. wypłat z obcych bankomatów, wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach i wpłatomatach, będzie musiał ponieść. Szczegóły w tabeli.

alior bank

Po drugie, przy dużych kosztach paliwa, czyli przekraczających ok. 650-700 zł miesięcznie, money-back nie jest już tak opłacalny, bo nie może przekroczyć 100 zł.

Oczywiście, lepiej mieć 100 zł niż nic, ale należy wziąć pod uwagę koszty utrzymania rachunku. Przy częstych wypłatach z obcych bankomatów oraz operacjach gotówkowych w placówce bonus może zostać całkowicie zniwelowany.

Rachunek Partner w Alior Banku

Usługa Opłata
Prowadzenie konta 25 zł / 0 zł*
Karta debetowa 9 zł / 0 zł **
Przelewy internetowe 0 zł***
Obce bankomaty w kraju 2 zł/op.
Wpłata w oddziale
– w formie otwartej 0,4%, min. 6 zł
– w formie zamkniętej 0,3%, min. 5 zł
Wpłatomaty 0,25%, min. 3 zł – Euronet
0,5%, min. 6 zł – Planet Cash
Wypłata w oddziale
– w formie otwartej 0,3%, min. 6 zł
– w formie zamkniętej 0,2%, min. 5 zł
Źródło: TOiP Alior Banku, stan na 23.10.2017 r.
* – po spełnieniu dwóch warunków
** – na czas promocji
*** – uwaga na SMS-y autoryzacyjne do niezdefiniowanych odbiorców, które kosztują 0,2 zł/szt.

>>chcę otworzyć konto firmowe w Alior Banku i otrzymywać money-back za paliwo<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.