Prześwietlamy nowe Konto Proste Zasady Getin Banku

Getin Bank podnosi opłaty za Konto Proste Zasady

Swoją atrakcyjnością cenową Konto Proste Zasady, bo tak nazywa się nowy rachunek bieżący Getin Banku, ustępuje jedynie bezwarunkowo darmowym ROR-om, których ostały się trzy. By mieć wszystko za darmo, wystarczy tylko raz w miesiącu zapłacić kartą lub Blikiem.

Z początkiem października podmiot kontrolowany przez miliardera Leszka Czarneckiego wprowadził do sprzedaży nowy ROR. To kolejna instytucja, która w ostatnim czasie zdecydowała się na taki krok. Kilka tygodni temu nowe konta osobiste zaprezentowały BZ WBK i Alior Bank. Na rynku pojawił się też zupełnie nowy gracz – EnveloBank (marka Banku Pocztowego skierowana do mobilnych klientów).

[Edytowany 22/11/2022] Na rynku pojawił się VeloBank. To nowe wcielenie Getin Banku.

Konto Proste Zasady, czyli prawie bezwarunkowo darmowy ROR Getin Banku

Konto Proste Zasady ma poprawić wizerunek Getin Banku, który w przeszłości nie zawsze był fair wobec klientów (sprawa polis inwestycyjnych). Zapewne jego wprowadzenie ma też zatrzymać trwający od początku 2016 r. w instytucji kierowanej przez Artura Klimczaka trend spadającej liczby ROR-ów.

Konto Proste Zasady promowane jest jako rachunek oparty na prostych i zrozumiałych warunkach. Rzeczywiście – rzut oka na tabelę opłat i prowizji upoważnia do takiego twierdzenia.

Konto Proste Zasady Getin Banku

Zasady są klarowne: podstawowe usługi, w tym wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i kartę debetową, otrzymujemy za bezwarunkowe 0 zł. Za prowadzenie konta płacimy 8 zł tylko wtedy, gdy nie wykonamy w miesiącu żadnej transakcji bezgotówkowej kartą albo Blikiem. Wymagania się więc banalne, mniejsze niż w często porównywanym Banku Millennium.

W ramach bonusu podmiot zarządzany przez Artura Klimczaka daje gratis assistance medyczne i domowe przez pół roku. Później trzeba będzie za nie płacić 4,98 zł miesięcznie.

To wszystko sprawia, że parametrami cenowymi nowy ROR Getin Banku ustępuje jedynie bezwarunkowo bezpłatnym kontom osobistym, w ramach których wszystko otrzymujemy za darmo i bez konieczności spełniania jakichkolwiek wymagań. Takich ROR-ów mamy obecnie trzy: Konto Idealne w Idea Banku, Nest Konto w Nest Banku i konto osobiste Orange Finanse.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady Getin Banku?

Usługa

Opłata

Prowadzenie konta

0 zł* / 8 zł

Karta debetowa

0 zł

Przelewy internetowe

0 zł

Bankomaty w kraju

0 zł

Wypłata w oddziale

0 zł

Wpłata w oddziale

0 zł

Wpłatomaty**

0 zł

Wypłata sklepowa

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Źródło: oprac. własne na podstawie TOiP Getin Banku. Stan na 7.10.2017 r.

* – po wykonaniu jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub Blikiem w miesiącu

** – przy oddziałach oraz Planet Cash

Świetne konto oszczędnościowe w Getin Banku

Konto oszczędnościowe Na nowe środki w Getin Banku na 2,7 proc.

Oprócz nowego rachunku bieżącego do związania się z Getin Bankiem na zachęcić nowych klientów konto oszczędnościowe ze stawką 2,7 proc. przez cztery miesiące (z promocji mogą też skorzystać obecni klienci, ale muszą wpłacić nowe środki). Na wysoki procent można na nim ulokować aż 200 tys. zł.

Aktualnie to najwyższe na rynku saldo objęte tak atrakcyjnym kuponem. U konkurencji limit ten wynosi co najwyżej 100 tys. zł. W rankingu kont oszczędnościowych oferta Getin Banku zajmuje czwarte miejsce.

Wszystko prezentuje się znakomicie. Sęk w tym, że instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego już wielokrotnie obiecała poprawę. Doświadczenie podpowiada, że raczej wcześniej niż później Getin Bank zacznie majstrować przy Koncie Proste Zasady


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.