Oprocentowanie w BGŻ Optima bez zmian

BGŻ Optima

BGŻ Optima przedłużył promocję na koncie oszczędnościowym. Za nowe środki wciąż płaci 2,5 proc. Ale może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie trzymanie pieniędzy na starym rachunku…

Zgodnie z przewidywaniami dziś (26 stycznia) rozpoczęła się nowa edycja promocji w BGŻ Optima polegająca na naliczaniu podwyższonych odsetek od środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym o nazwie Rachunek Smart. Podmiot kierowany przez Piotra Marciniaka utrzymał bonusowa stawkę na poziomie 2,5 proc. w skali roku dla nowych środków nie większych niż 150 tys. zł.

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima z lokatą<<

Rachunek Smart BGŻ Optima należy do TOP10

Chodzi o nadwyżkę względem salda początkowego. To ostatnie obejmuje wszystkie rachunki oszczędnościowe oraz lokaty i zostało wyznaczone na 8 stycznia. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 26 kwietnia.

Automatycznie przysługuje ono nowym klientom, którzy w dniu badania salda mieli zero. W ich przypadku każda wpłata oznacza nowe środki.

Oprocentowanie Konta Smart BGŻ Optima

Ponadto nowi kontrahenci mogą korzystać z kwartalnych depozytów: Lokaty Bezkarnej na 3,5 proc. (limit 20 tys. zł) lub Lokaty Bezkompromisowej na 2,7 proc. (limit 100 tys. zł). Prócz atrakcyjnego oprocentowania ich wyróżnikiem jest możliwość wcześniejszego wycofania środków bez konsekwencji.

Dla pozostałych środków, czyli nie spełniających warunku nowości, odsetki na koncie oszczędnościowym wynoszą 1,3 proc. (dla kwot do 150 tys. zł) lub 1,5 proc. (nadwyżka powyżej 150 tys. zł).

Wyznaczenie salda początkowego na 8 stycznia oznacza, że bank zmienił zasady określania dnia, w którym bada wielkość oszczędności klientów. Ostatnio obliczał saldo bazowe nowej promocji na 14 dni przed końcem starej oferty specjalnej.

Utrzymanie oprocentowania w wysokości 2,5 proc. sprawia, że konto oszczędnościowe BGŻ Optima pozostaje w rynkowej czołówce. Więcej atrakcyjnych propozycji znaleźć można w rankingu kont oszczędnościowych.

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima z lokatą<<

Co ze starymi kontami oszczędnościowymi BGŻ Optima?

Internetowa marka BGŻ BNP Paribas prowadzi jeszcze konta oszczędnościowe o nazwie Rachunek Główny. Otwierał je do 22 czerwca 2017 r. Są one objęte kuponem w wysokości 1,5 proc. Tutaj nastąpiła redukcja o 0,2 pkt proc.

pieniądze

Zatem w niektórych przypadkach bardziej opłaci się trzymać pieniądze na starym rachunku oszczędnościowym. W szczególności chodzi o sytuację, gdy na Rachunek Smart nie wpłacimy nowych środków i mamy mniej niż 150 tys. zł. Wtedy zamiast 1,3 proc. na nowym koncie, zarobimy 1,5 proc. na starym (Rachunek Główny).

Dodajmy, że starego konta nie trzeba zamykać. Podobnie jak to nowe jest ono darmowe i nie limituje przelewów wewnętrznych ani zewnętrznych.

Obecni klienci, którzy nie mają jeszcze Rachunku Smart, otworzą go z poziomu bankowości internetowej.

>>chcę otworzyć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima z lokatą<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.