Konto Przekorzystne Banku Pekao pod lupą

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Nowy ROR Banku Pekao nie powala parametrami cenowymi i sporo brakuje mu do najlepszych, ale może być darmowy w utrzymaniu. Jego posiadacze mogą też otrzymać do 200 zł zwrotu za polisę OC w PZU i wydatki za komórkę oraz atrakcyjne oprocentowane konto oszczędnościowe.

Po zrepolonizowaniu, wymianie zarządu i zmianie komunikacji marketingowej przyszedł czas na odświeżenie i uproszczenie oferty ROR-ów. Bank Pekao wycofał ze sprzedaży niemal wszystkie rachunki bieżące w taryfie Eurokonto (pozostawił tylko Eurokonta Premium za 17 zł miesięcznie) i zastąpił je jednym Kontem Przekorzystnym.

Jakie jest nowe konto osobiste Banku Pekao?

Pod względem cenowym nowe konto osobiste organizacji kierowanej przez Michała Krupińskiego prezentuje się dość przeciętnie. Jednak na tle starej oferty i tak wypada w miarę korzystnie.

Konto Przekorzystne obarczone jest opłatami warunkowymi. Układ jest prosty: jeśli klient wykaże się aktywnością (wpływy min. 500 zł + jedna transakcja kartą albo aplikacją mobilną PeoPay), nie zapłaci za prowadzenie ROR-u ani obsługę karty debetowej. Ta ostatnia dostępna jest jako karta wielowalutowa. W przeciwnym razie zostanie obciążony opłatami w wysokości odpowiednio: 6 i 3 zł.

Konto Przekorzystne Banku Pekao

Klient nie ma jednak swobodnego dostępu do wszystkich bankomatów w kraju. Bez prowizji wypłaci gotówkę w dowolnej maszynie w Polsce tylko dwa razy w miesiącu, o ile spełni warunek aktywności. W przeciwnym razie każde pobranie gotówki z obcego bankomatu będzie obarczone taką daniną 2 proc., min. 5 zł.

Podobne zasady dotyczą operacji w maszynach zagranicznych. Aktywny klient nie płaci prowizji od wypłat zagranicznych, a zwolnienie dotyczy każdej operacji.

aplikacja peopay Banku Pekao

Nie oznacza to jednak, że takie transakcje są zupełnie bezpłatne. Należy bowiem liczyć się z opłatami naliczanymi przez operatorów tych urządzeń.

Teoretycznie przelewy internetowe są darmowe. Ale uwaga! Za każdy SMS autoryzujący transfer do niezdefiniowanego odbiorcy Bank Pekao nalicza 20 groszy. Tutaj nic się nie zmienia. Podobna reguła obowiązywała w starych pakietach. Utrzymano również 99-groszową opłatę za cash-back, czyli wypłatę gotówki z kasy sklepowej przy okazji płacenia kartą za zakupy.

Jak otrzymać money-back od żubra?

Konto Przekorzystne można wyróżnić za:

 1. Darmowe konta walutowe (normalnie bank nalicza 1,10 USD; 0,99 EUR
  1,39 CHF; 0,69 GBP)
 2. Korzystnie oprocentowane konto oszczędnościowe – 2,7 proc. przez pół roku dla salda do 10 tys. zł
  Promocja obowiązuje do 30 czerwca. Uwaga! Wszystkie przelewy na konto osobiste są darmowe tylko przez aplikację mobilną. Każdy transfer zlecony innym kanałem, czyli także przez bankowość internetową, kosztuje 7 zł.
 3. Money-back 100 zł za wykupienie polisy OC na samochód w PZU o wartości min. 200 zł
  Uwaga! Pula nagród ograniczona do 25 tys. klientów.
  Warunkiem otrzymania zwrotu jest: okazanie w oddziale dokumentu zawarcia polisy oraz wpływy min. 500 zł i jedna transakcja płatnicza kartą/aplikacją mobilną w miesiącu przez sześć kolejnych miesięcy. Promocja trwa do 30 czerwca.
 4. Money-back za opłacanie abonamentu za komórkę w trybie polecenia zapłaty – 7 proc. od każdej faktury, max 100 zł w ciągu roku
  Uwaga! Pula nagród ograniczona do 40 tys. klientów. Polecenie zapłaty należy aktywować w placówce.
  Warunkiem otrzymania zwrotu w danym miesiącu jest wpływ min. 500 zł i jedna transakcja płatnicza kartą/aplikacją mobilną. Promocja dostępna jest do 30 czerwca.
pieniądze

W porównaniu do starych ROR-ów oferowanych przez Bank Pekao nowe konto osobiste wypada lepiej, ale do najlepszych rachunków bieżących na rynku sporo mu brakuje. Spadła prowizja za za obce bankomaty, a klient ma możliwość uniknięcia opłaty za konto, kartę oraz wypłaty za granicą pod banalnymi warunkami.

Ponadto instytucja kontrolowana przez skarb państwa zniosła opłatę za rachunki walutowe, z tym że zwolnienie to przysługuje tylko posiadaczom nowego ROR-u. Wedle zapewnień biura prasowego konwersja starego Eurokonta na Konto Przekorzystne jest możliwa i odbywa się za darmo.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Usługa

Usługa
opłata

Opłata

Prowadzenie kont

prowadzenie konta

0 zł* / 6 zł

0 zł* / 6 zł
karta debetowa

Karta debetowa

0 zł* / 3 zł

0 zł* / 3 zł

przelewy internetowe

Przelewy internetowe

0 zł

0 zł

obce bankomaty w kraju

Obce bankomaty w kraju

2% (min. 5 zł)**

2% (min. 5 zł)**

bankomaty zagraniczne

Bankomaty zagraniczne

0 zł

LUB

0 zł

2% (min. 5 zł)***

lub

2% (min. 5 zł)***

wypłata w oddziale

Wypłata w oddziale

0 zł

0 zł

wpłata w oddziale

Wpłata w oddziale

0 zł

0 zł

wpłatomaty

Wpłatomaty własne

0 zł

0 zł

cash-back

Cash-back

0,99 zł

0,99 zł

zlecenie stałe
(internet / oddział)

Zlecenie stałe (internet/oddział)

0 zł / 1-2 zł

0 zł / 1-2 zł

polecenie zapłaty

Polecenia zapłaty

0 zł

0 zł

Stan na 30.01.2018 r.

* – pod warunkiem aktywności: zapewnienie jednorazowego wpływu min. 500 zł i wykonanie jednej transakcji płatniczej kartą lub aplikacją mobilną w miesiącu

** – dwie darmowe wypłaty w miesiącu po spełnieniu warunku aktywności

*** – po spełnieniu warunku aktywności


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.