BGŻ Optima podnosi oprocentowanie konta oszczędnościowego

BGŻ Optima

Teraz promocyjna stawka, jaką są objęte nowe środki ulokowane na Koncie Smart w BGŻ Optima, wynosi 2,6 proc. Ale jest też zła wiadomość, która dotyczy maksymalnego salda konta oszczędnościowego…

Dziś (27 kwietnia) ruszyła nowa oferta specjalna konta oszczędnościowego BGŻ Optima. Organizacja kierowana przez Piotra Marciniaka postanowiła pójść śladem konkurencji i podniosła stawkę. W ostatnich miesiącach na podobny krok decydowały się: Bank Millennium, Bank Pekao, BZ WBK (wszystkie do 2,7 proc.), Credit Agricole i Nest Bank (ostatnie dwa oba do 3 proc.).

>>otwieram w BGŻ Optima konto oszczędnościowe na 2,6% z lokatą na 3,5%<<

Promocyjne oprocentowanie w BGŻ Optima 2,6%

W ramach trwającej do 26 lipca promocji stawka za nowe środki wynosi 2,6 proc. w skali roku. To minimalnie (0,1 pkt proc.) więcej niż dotychczas. Saldo początkowe, które obejmuje rachunki oszczędnościowe i lokaty, wyznaczono na 12 kwietnia.

Wyższe oprocentowanie w BGŻ Optima

Niestety, jest też gorsza wiadomość. Teraz saldo objęte wyższym kuponem na Koncie Smart to 100 tys. zł, czyli o 50 tys. zł mniej niż do tej pory. Odsetki standardowe to 0,7 proc.

Stare, czyli otwierane do 22 czerwca 2017 r., konto oszczędnościowe (Rachunek Główny) nadal oprocentowane jest na 1,5 proc. bez względu na stan oszczędności.

Przypomnijmy, że posiadacz rachunku w BGŻ Optima może bez ograniczeń wykonywać przelewy na powiązane z nim, tj. podane przy rejestracji, konto w innej instytucji. Transfery są bowiem bezpłatne i nielimitowane. Takie udogodnienie dostępne jest jeszcze tylko w ING Banku Śląskim, przy czym dotyczy przekazów wewnętrznych (na ROR).

>>otwieram w BGŻ Optima konto oszczędnościowe na 2,6% z lokatą na 3,5%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.