Credit Agricole podnosi oprocentowanie konta oszczędnościowego

konto dla mikrofirmy online w credit agricole

Promocyjna stawka na Rachunku Oszczędzam wzrosła z 2,5 do 3 proc. Podwoiło się także saldo nią objęte. Jednak oferta Credit Agricole ma dwa poważne minusy…

Wczoraj (9 kwietnia) zakończyła się promocja „Na start”, w ramach której organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego płaciła 2,5 proc. na koncie oszczędnościowym. Dziś (10 kwietnia) ruszyła jeszcze lepsza oferta specjalna tego rachunku. Stawka wzrosła do 3 proc. w skali roku!

Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole na 3% – warunki

Równie dobra wiadomość jest taka, że saldo objęte podwyższonymi odsetkami wzrosło dwukrotnie – do 100 tys. zł. Warunki specjalne obowiązują przez cztery miesiące od otwarcia Rachunku Oszczędzam. Oferta obowiązuje do odwołania.

Teraz minusy. Propozycja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy otworzą też w Credit Agricole konto osobiste (w podstawowej wersji nazywa się teraz Konto dla Ciebie).

Promocyjny Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole na 3%

Promocyjne konto oszczędnościowe kapitalizowane jest w cyklu kwartalnym, co znacznie obniża zyskowność inwestycji. Dla maksymalnej kwoty różnica wynosi ponad 200 zł, czyli 1/4. Wpłacając 100 tys. zł na rachunek ze stawką 3 proc. z miesięczną kapitalizacją, po czterech miesiącach zarobimy ok. 813 zł, a z kwartalną – 608 zł.

Oczywiście w dłuższym terminie dysproporcja w wysokości odsetek właściwie znika. Przykładowo po pół roku wynosi ona 2 zł. Jednak z uwagi na fakt, że promocja trwa cztery miesiące, bank tylko raz od zdeponowanej kwoty dopisze wyższe odsetki. Zatem efektywna (realna) stopa zwrotu będzie niższa niż nominalne 3 proc.

Standardowe oprocentowanie to WIBOR 1M pomniejszony o 1,5. Aktualnie daje to mizerną stawkę 0,14 proc. W kwietniu obowiązuje podwyższony kupon 0,5 proc. Klientom, którzy regularnie zasilają ROR i odkładają na koncie oszczędnościowym, bank płaci 0,7 proc.

Posiadacz Rachunku Oszczędzam może raz w miesiącu wykonać jeden darmowy przelew wewnętrzny. Za każdy następny zapłaci 10 zł (w nowej taryfie ta usługa zdrożała).

Obecnie Credit Agricole szykuje się do wprowadzenia nowego rachunku bieżącego o nazwie Konto dla Ciebie. Twarzą kampanii jest Dawid Podsiadło. Nowy ROR będzie dostępny w kilku wariantach i ma się pojawić w sprzedaży na dniach. Przy okazji instytucja wdroży też system płatności mobilnych Blik i przelewy ekspresowe


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.