Względnie wysokie oprocentowanie, dostępność bez ROR-u, darmowe przelewy wewnętrzne (w wariancie z kontem osobistym) oraz możliwość ulokowania dużej kwoty – to największe zalety nowego konta oszczędnościowego Alior Banku.
Organizacja kierowana przez Krzysztofa Bachtę wycofała ze sprzedaży Konto Lokacyjne, czyli rachunek oszczędnościowy dostępny bez ROR-u. W jego miejsce wprowadziła Konto Mocno Oszczędnościowe ze stawką 2,7 proc. w skali roku.
W aktualnych warunkach rynkowych to dobra oferta. Przyjrzymy jej się bliżej.
>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7%<<
Nowe konto oszczędnościowe Alior Banku na 2,7%
Oprocentowanie 2,7 proc. dotyczy nowych środków i obejmuje saldo do 100 tys. zł. Obowiązuje ono przez cztery miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Za takowe Alior Bank uznaje nadwyżkę względem salda całkowitego (ROR-y, rachunki oszczędnościowe, lokaty) z 20 kwietnia (w kolejnych edycjach promocji obowiązuje inna data).
Z oferty, która jest dostępna do 31 lipca (bank regularnie przedłuża promocję), skorzystają dotychczasowi i nowi klienci. Ci pierwsi mogą otworzyć nowe konto oszczędnościowe z poziomu bankowości elektronicznej. Drudzy muszą fatygować się do oddziału albo wybrać opcję z kurierem.
Standardowe oprocentowanie uzależnione jest od wartości stopy WIBID 1M z 10. dnia miesiąca. Alior Bank pomniejsza ją jeszcze o 0,55, co aktualnie daje 0,89 proc.
Konto Mocno Oszczędnościowe można otworzyć bez wiązania się umową o konto osobiste. Jednak w takim układzie posiadacz rachunku może wykonać tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Do dyspozycji ma też jedną wypłatę gotówkową w oddziale. Za każdy następny transfer wychodzący zapłaci 8 zł.
>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7%<<
Przelewy z konta oszczędnościowego Alior Banku bez ograniczeń
Natomiast przelewy wewnętrzne z Konta Mocno Oszczędnościowego na ROR w Alior Banku są darmowe i nielimitowane. Zatem posiadacz rachunku w dowolnym momencie, wielokrotnie w ciągu danego miesiąca może przelać pieniądze i nie zostanie za to obciążony opłatą.
To dość rzadkie, gdyż banki limitują transfery z konta oszczędnościowego do jednego-dwóch w miesiącu. Spośród podmiotów należących do rynkowej czołówki takie udogodnienie funkcjonuje jedynie w BGŻ Optima i ING Banku Śląskim.
Przypomnijmy, że w ofercie instytucji kontrolowanej przez PZU znajduje się jeszcze wyżej oprocentowane konto oszczędnościowe. Żeby jednak cieszyć się stawką 3 proc. (dla kwoty do 20 tys. zł), trzeba otworzyć w Alior Banku rachunek bieżący (Konto Jakże Osobiste – czytaj jego recenzję) i jako jedną z korzyści do niego przypisanych wybrać podwyższone odsetki.
Konto Mocno Oszczędnościowe zajmuje szóste miejsce w rankingu kont oszczędnościowych bloga Obiektywnie o Finansach. Podobną atrakcyjnością charakteryzują się oferty depozytowe Banku Millennium, BZ WBK i Banku Pekao.
>>chcę otworzyć Konto Mocno Oszczędnościowe na 2,7%<<
Maciej Kusznierewicz
Dodaj komentarz