Bank Pekao podnosi oprocentowanie konta oszczędnościowego

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Organizacja kontrolowana przez PZU płaci za oszczędności 3 proc. w skali roku i daje roczną gwarancję utrzymania stawki. Generalnie z oferty skorzystają tylko nowi klienci, którzy zawrą z Bankiem Pekao także umowę o ROR, ale jest jedna furtka dla tych dotychczasowych.

W weekend w drugim największym banku w Polsce zakończyła się promocja, w ramach której można było zarobić 2,7 proc. na koncie oszczędnościowym. W poniedziałek (2 lipca) organizacja kierowana przez Michała Krupińskiego uruchomiła jeszcze lepszą ofertę specjalną.

Konto oszczędnościowe w Pekao na 3%

Polega ona na podwyższeniu oprocentowania do 3 proc. i utrzymywania go przez rok od momentu zawarcia umowy o rachunek oszczędnościowy. Stawka dotyczy środków nie większych niż 20 tys. zł. W porównaniu do poprzedniej promocji maksymalne saldo wzrosło zatem dwukrotnie. Standardowe odsetki wynoszą 0,7 proc.

Propozycja adresowana jest do nowych klientów, którzy otworzą w Banku Pekao również konto osobiste, np. Konto Przekorzystne (czytaj recenzję), Konto Świat Premium albo Eurokonto Prestiżowe. Z ofertą mogą skorzystać osoby, które posiadały dowolny rachunek w okresie 1.01-30.06 br., ale z niego nie korzystały (suma średnich miesięcznych sald poniżej 50 zł).

Konto oszczędnościow w Banku Pekao na 3%

Oprócz atrakcyjnego kuponu zaletą konta lokacyjnego w banku z żubrem jest możliwość wykonywania darmowych przelewów wewnętrznych bez limitu. To rzadkość na rynku. Konkurencja pozwala zwykle na jeden-dwa takie przekazy w miesiącu.

Ale uwaga! Brak opłat za przelewy z konta oszczędnościowego dotyczy tylko tych zlecanych przez aplikację mobilną. Każdy inny przekaz, czyli także w tradycyjnej bankowości internetowej, kosztuje 7 zł.

Dzięki podniesieniu oprocentowania Bank Pekao wskoczył na podium najnowszego rankingu kont oszczędnościowych. To już szósty rachunek lokacyjny na rynku, na którym zarobimy min. 3 proc. w skali roku.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.