BGŻ BNP Paribas najlepszy w branżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm

Dla organizacji zarządzanej przez Przemysława Gdańskiego to trzeci taki triumf na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Oprócz niej wśród podmiotów z najlepszym CSR znalazły się cztery inne instytucje finansowe, a w sumie sklasyfikowano ich 12.

Po raz 12. ogłoszono Ranking Odpowiedzialnych Firm, który grupuje instytucje najbardziej zaangażowane na rzecz CSR w Polsce. W 2018 r. w gronie 70 zgłoszonych podmiotów zwyciężyła Polpharma, zdobywając maksymalną liczbę punktów – 500. Na podium znalazły się również DB Schenker i PGE.

Społecznie odpowiedzialny BGŻ BNP Paribas

Spośród firm z branży finansowej najwyżej uplasował się BGŻ BNP Paribas, który w ogólnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce. To trzecie sektorowe zwycięstwo organizacji zarządzanej przez Przemysława Gdańskiego w ostatnich sześciu latach. Pod tym względem zrównała się z ING Bankiem Śląskim.

BGŻ BNP Paribas zebrał 460 pkt. Został najwyżej oceniony w dwóch spośród czterech obszarów – za odpowiedzialne prowadzenie biznesu (wraz z Bankiem Millennium, BGK i Providentem) oraz wybrane wskaźniki odpowiedzialności (wraz z ING Bankiem Śląskim i BZ WBK).

Przypomnijmy, że niedawno instytucja kierowana przez Przemysława Gdańskiego została też najbardziej odpowiedzialną społecznie firmą finansową w zestawieniu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2017 r. zrealizowała 35 dobrych praktyk, z czego 20 miało charakter wieloletni.

– Pozycja lidera w branży to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Nie byłoby jednak tej nagrody bez naszych pracowników. To wspólny sukces wszystkich pracowników banku, za co serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w promowanie społecznych odpowiedzialnie wartości – mówi Joanna Gajda-Wróblewska z BGŻ BNP Paribas.

W CSR banki daleko za produkcją

Druga lokata, tak jak przed rokiem, przypadła ING Bankowi Śląskiemu. Organizacja, na czele której stoi Brunon Bartkiewicz, zgromadziła 450 pkt. Najwięcej z nich zebrała za: politykę zrównoważonego rozwoju (wraz z BZ WBK i Citi Handlowym), zarządzanie pozytywnym wpływem i wskaźniki odpowiedzialności.

12 firm z branży bankowej i ubezpieczeniowej znalazło się w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018

Na trzecim miejscu w branżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm uplasował się ubiegłoroczny triumfator, tj. BZ WBK. Otrzymał on 440 pkt.

W sumie w tym roku ocenie jakości systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu poddało się 12 podmiotów z sektora finansowego. Choć to o jeden więcej niż w 2017 r., to banki i towarzystwa ubezpieczeniowe stanowią najmniejszą grupę w zestawieniu, które zdominowały firmy produkcyjne (19 przedstawicieli).

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018 – branża finansowa

lp.

ogółem

Firma

Wynik [pkt]

Zmiana r/r

1.

4.

BGŻ BNP Paribas

460

+3

2.

5.

ING Bank Śląski

450

=

3.

6.

BZ WBK

440

-2

4.

7.

Bank Millennium

430

+2

5.

9.

BGK

410

+3

6.

11.

Citi Handlowy

390

+2

7.

12.

Provident

380

-4

8.

13.

Ergo Hestia

370

+2

9.

14.

ANG Spółdzielnia

360

-4

10.

20.

Aviva

290

powrót

11.

22.

PKO BP

270

powrót

12.

23.

mBank

260

-1

© blog Obiektywne Finanse, źródło: rankingodpowiedzialnychfirm.pl

Ranking Odpowiedzialnych Firm powstaje od 2007 r. Tworzą go prof. Bolesław Rok z Akademii Koźmińskiego oraz dziennikarz Jarosław Horodecki. Organizatorem przedsięwzięcia się Koźmiński Business Hub, a za weryfikację nadesłanych ankiet odpowiada Deloitte.

W 2018 r. zaangażowanie firm na polu CSR oceniano w czterech obszarach:

  • odpowiedzialne prowadzenie biznesu,
  • polityka zrównoważonego rozwoju,
  • zarządzanie pozytywnym wpływem,
  • wybrane wskaźniki odpowiedzialności.

Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.