BGŻ Optima limituje saldo na koncie oszczędnościowym

BGŻ Optima

Zmiana dotyczy tylko starego Rachunku Głównego, do którego dostęp mają klienci z dłuższym stażem w depozytowej marce BGŻ BNP Paribas. Jeśli trzymają na nim więcej niż 10 tys. zł, powinni poszukać lepszego miejsca dla swych pieniędzy.

Klienci BGŻ Optima, którzy po 15 sierpnia zalogowali się na konto, mogli się zdziwić. Organizacja zarządzana przez Piotra Marciniaka wprowadziła bowiem limit salda objętego stawką 1,5 proc. Jednak tę zmianę zapowiedziała już w czerwcu.

Stare konto oszczędnościowe BGŻ Optima

Sprawa dotyczy osób, które otworzyły konto oszczędnościowe przed 23 czerwca 2017 r. Nazywa się ono Rachunek Główny i jest oprocentowane na 1,5 proc.

Dotychczas wszystkie środki na nim ulokowane były objęte wspomnianymi odsetkami. Dzięki temu można było tam na przyzwoitych warunkach przetrzymać oszczędności, które nie spełniały warunku nowości na Koncie Smart (2,6 proc.). Przypomnijmy, że to ostatnie starzy klienci otworzą z poziomu bankowości internetowej – przez zakładkę Dla Ciebie.

Rachunek Główny w BGŻ Optima z limitem salda

Jednak od 16 sierpnia stawka 1,5 proc. dotyczy już tylko salda do 10 tys. zł. Od nadwyżki bank dopisuje zaledwie 0,7 proc., czyli tyle samo, co na promocyjnym rachunku za stare środki.

BGŻ Optima tłumaczy tę niekorzystną dla klientów zmianę koniecznością dostosowania się do nowych regulacji (dyrektywa MiFID II, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu) oraz wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych. A to pociąga za sobą wydatki.

Rok 2018 obfitował w liczne zmiany prawne, które skutkowały poniesieniem przez nas znacznych kosztów. Dodatkowo w 2017 r. wdrożyliśmy nową stronę internetową, dzięki której można w przystępny sposób zapoznać się z aktualną ofertą. Poza tym w bankowości elektronicznej udostępniliśmy moduł „Dla Ciebie”, który umożliwiaj łatwe nabywanie produktów – argumentuje Andrzej Budasz, dyrektor Departamentu Strategii Oszczędnościowo-inwestycyjnej w BGŻ BNP Paribas.

Inne konta oszczędnościowe bez limitu darmowych przelewów

Czy jest się czym martwić? Jeśli nie korzystamy z promocji na Koncie Smart i chcemy mieć pod ręką kwotę przekraczającą 10 tys. zł, powinniśmy poszukać lepiej oprocentowanego rachunku. Pomocny będzie ranking kont oszczędnościowych bloga Obiektywnie o Finansach.

Konto oszczędnościowe z nielimitowanymi przelewami

Sęk w tym, że większość banków limituje darmowe przelewy z kont lokacyjnych do jednego-dwóch w miesiącu. Za każdy następny płaci się 5-20 zł. Poza BGŻ Optima wyjątkami są tu:


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.