Kredyt na samochód w pigułce

kredyt samochodowy i najem długoterminowy
fot. pixabay.com

Zakup jakich pojazdów sfinansujemy pożyczką motoryzacyjną? Gdzie można zaciągnąć kredyt na samochód? Jaki model spłaty wybrać, by zaoszczędzić na kosztach? Przedstawiamy najważniejsze informacje o kredycie samochodowym.

Materiał partnera

Finansowanie zewnętrzne zaciągane z myślą o zakupie pojazdu to dobre rozwiązanie, gdy z różnych powodów nie możemy lub nie chcemy wyłożyć całej gotówki potrzebnej na sfinalizowanie transakcji. Wbrew pozorom rozwiązanie to sprawdza się w różnych sytuacjach: gdy nie dysponujemy odpowiednią gotówką lub nie chcemy wykorzystywać wszystkich zgromadzonych oszczędności.

Dlaczego warto skorzystać z kredytu na samochód?

Kredyt na samochód, inaczej nazywany kredytem motoryzacyjnym, jest przeznaczony na zakup pojazdu mechanicznego. W praktyce oznacza to, że bank pożycza pieniądze na wybrany przez klienta cel. Można w ten sposób uzyskać środki na zakup pojazdu używanego i nowego (z salonu samochodowego).

Kredyt samochodowy można zaciągnąć nie tylko na zakup auta

Kredyty na samochód można wykorzystać także do zakupu takich pojazdów jak:

 • motocykle,
 • skutery,
 • kampery,
 • przyczepy kempingowe,
 • traktory,
 • maszyny budowlane,
 • łodzie motorowe.

Gdzie udać się po kredyt na samochód?

O kredyt na samochód można się starać na różne sposoby. Wniosek złożymy:

 • w oddziale wybranego banku,
 • w salonie dilera,
 • u pośrednika finansowego,
 • w komisie,
 • przez internet – za pośrednictwem bankowej platformy kredytowej, która umożliwia również wstępne oszacowanie przysługującej kwoty.

Czy marka i rocznik auta mają znaczenie dla uzyskania kredytowania?

Przy wnioskowaniu o kredyt na auto ważne jest podanie marki pojazdu i roku jego produkcji. Bank może wówczas dokładnie oszacować wartość środka lokomocji, który stanowi zabezpieczenie kredytu. Nie ma tu znaczenia czy kupujemy nowy model, czy wybieramy pojazd z drugiej ręki.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt na samochód?

Wiele instytucji proponuje osobom zainteresowanym kredytem samochodowym bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Jednak wiele zależy tutaj od wieku środka lokomocji. W dodatku niektóre instytucje finansują zakup niezbyt starych pojazdów, np. maksymalnie 12-letnich.

Rodzaje kredytów samochodowych

Klient ma do wyboru różne modele spłaty kredytu motoryzacyjnego. Może zdecydować się na:

 1. Kredyt standardowy z comiesięczną ratą, który przyznawany jest na okres do 10 lat
 2. Kredyt jednorazowy, w którym 50 proc. kwoty finansowania klient wpłaca gotówką, a drugą połowę uiszcza po upływie umówionego okresu, np. jednego roku
 3. Kredyt w konstrukcji 60 na 40, czyli wpłata gotówkowa w wysokości 60 proc. wartości auta w momencie zawierania umowy i 40 proc. po roku

Zwykle przy finansowaniu w opcji nr 2 i 3 kredytodawcy nie naliczają odsetek, co znacznie obniża koszt zakupu samochodu.


Bancovo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.