Konto Idealne przestaje być idealne

Idea Bank

Idea Bank zapowiedział zmiany w cenniku swojego flagowego ROR-u. Od 13 listopada za niektóre operacje na rachunku bieżącym trzeba będzie zapłacić.

Konto Idealne to obecnie jedno z zaledwie dwóch bezwarunkowo darmowych kont osobistych na rynku. Jego posiadacze ze wszystkich podstawowych usług (prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej, przelewy internetowe, wszystkie bankomaty krajowe, wpłatomaty, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, wypłata sklepowa) korzystają bezpłatnie i nie muszą przejmować się żadnymi ograniczeniami typu wymogi zwalniające czy limity.

Taką ofertę ma jeszcze tylko Nest Bank [chcę skorzystać]. Do niedawna była ona dostępna również w Orange Finanse, ale pomarańczowy telebank zaprzestał otwierania nowych ROR-ów i z końcem roku zakończy żywot.

Konto osobiste Idea Banku przestanie być bezwarunkowo darmowe

Jednak 13 listopada Idea Bank wprowadzi opłaty warunkowe przy Koncie Idealnym. Choć przy umiejętnym korzystaniu z rachunku będzie można ich uniknąć.

Zmiany w tabeli opłat Konta Idealnego Idea Banku

Chodzi o opłaty za:

  1. Wpłaty we wpłatomatach, jeśli suma transakcji w miesiącu kalendarzowym przekroczy 100 tys. zł – prowizja wyniesie 0,39 proc. Zmiana dotyczy wszystkich maszyn, do których dostęp mają klienci Idea Banku, czyli Euronetu i własnych (mobilnych)
  2. Wypłaty z bankomatów krajowych – 1 proc. przy szóstej i kolejnej operacji w dowolnym urządzeniu, także własnym.

Pozostałe zmiany w cenniku mają charakter porządkowy. Już wcześniej instytucja kierowana przez Tobiasza Burego wycofała bowiem z oferty rachunek automatycznego oszczędzania Idea Saver i Konto Zośka.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.