Radzimy, czym się kierować przy wyborze pożyczki na kilka tysięcy złotych

zlotowki_PLN

Najważniejszą kwestią w kontekście zaciągania pożyczki pozabankowej jest dostosowanie wysokości raty do swoich możliwości finansowych. Dzięki temu będziemy w stanie obsługiwać zadłużenie, nie obciążając budżetu domowego.

Materiał zewnętrzny

Starając się o pożyczkę pozabankową, zwykle stajemy przed wyborem: chwilówka czy coś z dłuższym terminem spłaty w ratach? Ostateczna decyzja powinna zależeć od tego, jaką kwotę potrzebujemy.

Wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej

W naszym kraju funkcjonuje około 400 instytucji pożyczkowych. Wybór odpowiedniej oferty nie jest więc łatwy. Jak znaleźć instytucję odpowiadającą naszym oczekiwaniom?

Jak wybrać pożyczkę pozabankową na kilka tysięcy złotych?

Przede wszystkim sprawdźmy wiarygodność pożyczkodawcy. Z pomocą internetu ustalimy, czy należy on do branżowego związku, tj. Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (KPF).

Kolejnym, bardzo istotnym, elementem jest czytelność oferty finansowej. Sprawdźmy:

  • jakie warunki musimy spełnić, aby otrzymać pożyczkę pozabankową,
  • o jaką maksymalną kwotę możemy się ubiegać,
  • jaki jest najdłuższy okres spłaty,
  • jaki jest jej całkowity koszt zobowiązania,
  • ile będziemy musieli w sumie oddać (kapitał + koszty pozaodsetkowe).

Pomocny będzie w tym kalkulator pożyczkowy, jaki udostępnia na swoich stronach większość podmiotów pozabankowych. Poprośmy też o symulację, np. przesłanie warunków e-mailem, by spokojnie je przeanalizować.

Adekwatny termin spłaty pożyczki pozabankowej

W analizie ofert istotny jest również okres spłaty pożyczkiTermin spłaty pożyczki online powinien być dopasowany na naszych możliwości finansowych ratalnej. Przy kwotach sięgających 5 tys. zł i wyższych nie może być on zbyt krótki. Powinien być na tyle długi, byśmy mogli bez problemu obsługiwać zadłużenie, czyli na czas płacić raty.

Warto podkreślić, że już nie tylko banki, ale również firmy pozabankowe, takie jak np. https://supergrosz.pl, oferują długie terminy regulowania należności. Część z nich rozkłada zobowiązania nawet na 48 miesięcy.

Możliwość szybszego uregulowania pożyczki online

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jeszcze przeanalizować oferty pod kątem możliwości szybszej spłaty zadłużenia. Jeśli mamy taką sposobność, bo np. otrzymaliśmy premię od pracodawcy, zdecydujmy się na taki krok. Po co?

Dzięki temu zredukujemy łączne koszty pożyczki pozabankowej. Pomniejszymy je bowiem o część prowizji i odsetek, która przypada na okres od terminu faktycznej spłaty do dnia widniejącego w harmonogramie.

Refinansowanie pożyczki ratalnej – pomoc w wyjątkowych przypadkach

Niektórzy klienci boją się, że nie będą w stanie uregulowaćNa czym polega refinansowanie pożyczki pozabankowej zobowiązania na czas. W takiej sytuacji powinni poszukać instytucji, która oferuje refinansowanie pożyczek ratalnych i chwilówek. Taki manewr daje możliwość wydłużenia okresu spłaty, choć najczęściej jest obarczony dodatkową prowizją.

W praktyce refinansowanie polega na przeniesieniu długu do innego podmiotu, który należy do tej samej grupy kapitałowej, co pierwotny pożyczkodawca. W ten sposób powstaje nowe zobowiązanie. Wierzycielem staje się inna firma pożyczkowa, która spłaca nasz pierwszy dług.

Uwaga! Każdą pożyczkę online należy solidnie przemyśleć, dostosowując jej wysokość do swoich potrzeb.

Pożyczki rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych pozwalają na szybką realizację planów, które dotąd odkładaliśmy z przyczyn finansowych. Wybór odpowiedniej wysokości raty, czyli rozłożenie długu na dłuższy okres, umożliwi regularną spłatę bez nadwyrężania domowego budżetu.


Super Grosz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.