Najczęstsze pytania o pożyczki pozabankowe

chwilówka za darmo i pozyczka online w 15 minut

Pożyczki pozabankowe stały się powszechną formą finansowania potrzeb. Mimo to u wielu zainteresowanych nimi osób budzą one pewne wątpliwości. Omawiamy kwestie, które najbardziej nurtują klientów firm pożyczkowych.

Materiał zewnętrzny

Pożyczanie w firmach pozabankowych ma wielu zwolenników i przeciwników. I chociaż taka forma finansowania jest dziś już powszechna, to wśród niektórych wciąż budzi pewne wątpliwości. Spotkania z przedstawicielami firm pożyczkowych obfitują w wiele pytań. Oto najczęściej poruszane podczas nich kwestie.

Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej

W zależności od wymagań poszczególnych klientów firmy pożyczkowe oferują finansowanie w przedziale od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych.

Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej

Jednak to, ile będziemy mogli pożyczyć, zależy nie tylko od naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych. Każdy wniosek jest poddawany weryfikacji przez podmiot udzielający finansowania.

W ten sposób ustala on, czy będziemy w stanie podołać zobowiązaniu, jakim jest pożyczka pozabankowa. W wyborze dogodnej sumy i ustaleniu wysokości rat pomogą dostępne w sieci oraz na stronach samych oferentów kalkulatory pożyczek.

Weryfikacja klientów przez firmy pożyczkowe

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że pożyczki pozabankowe to pułapka na osoby z problemami finansowymi. Nic bardziej mylnego!

Procedury weryfikacyjne w przypadku pożyczki online nie odbiegają znacząco od tych stosowanych przez banki. Przed podjęciem decyzji o przyznaniu wnioskowanej kwoty, pracownicy firmy pożyczkowej analizują informacje o kliencie znajdujące się w BIK-u (robi tak większość podmiotów w branży). Żeby uzyskać dodatkowe finansowanie, klient musi spełniać postawione przez wierzyciela wymogi.

Pożyczka pozabankowa a nadmierne zadłużanie się

Wiele osób obawia się, że podejmując zobowiązanie w wysokości kilku tysięcy złotych, nadmiernie się zadłużą. Czy rzeczywiście tak będzie? Czy decydując się na pożyczkę, sami ściągamy na siebie kłopoty?

Niekoniecznie. Czynnikiem, która najbardziej może przyczynić się do finansowych problemów, jest nieracjonalne zarządzanie pieniędzmi.

płatność karta za zakupy w internecie

Otóż, jeśli zaciągamy pożyczkę ratalną bez konkretnej potrzeby, obarczamy się zbędnym zobowiązaniem w postaci rat na kilka-kilkanaście najbliższych miesięcy. Dlatego, zanim wypełnimy internetowy formularz, zastanówmy się, czy dodatkowe finansowanie jest nam absolutnie niezbędne w danej chwili.

Przemyślana pożyczka pozabankowa może się okazać nieocenionym wsparciem – zwłaszcza gdy planujemy duży wydatek. Szczegółowa analiza domowego budżetu pozwoli nam oszacować, o jaką kwotę możemy starać. Pod uwagę należy wziąć również osiągane dochody. To one w największym stopniu decydują o tym, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w terminie.

Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne?

Klienci pytają też, czy korzystanie z pożyczek przez internet jest bezpieczne. W jaki sposób firmy pożyczkowe dbają o ich bezpieczeństwo?

bankowosc_online

Witryny, na których można złożyć wniosek, korzystają z certyfikatów SSL. Takie narzędzia zapewniają ochronę stron oraz gwarantują bezpieczeństwo przesyłania danych.

Warto również pamiętać, że ochrona informacji w sieci zależy od nas samych. Przy wypełnianiu wniosku podajemy przecież poufne dane. Ważne, aby zrobić to we właściwy sposób, czyli stosować się do zaleceń pożyczkodawcy.


Provident

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.