Nowa promocja konta oszczędnościowego Banku Pekao

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Teraz nowi i nieaktywni dotąd klienci, którzy wraz kontem oszczędnościowym otworzą też ROR, mogą zarobić 2,5 proc. Bank Pekao daje im półroczną gwarancję utrzymania stawki. To gorsza oferta specjalna od tej poprzedniej.

Z końcem kwietnia Bank Pekao zakończył promocję konta oszczędnościowego, w ramach której płacił 3 proc. w skali roku i dawał półroczną gwarancję utrzymania stawki. Mogli z niej skorzystać nowi klienci i ci ze starych, którzy dotąd byli mało aktywni. Z początkiem maja ruszyła nowa promocja.

Konto oszczędnościowe Banku Pekao na 2,5%

Jej warunki są bardzo zbliżone do poprzedniej. Największa różnica dotyczy podwyższonego oprocentowania. Teraz wynosi ono 2,5 proc. w skali roku.

Stawka obowiązuje przez sześć miesięcy od otwarcia rachunku. Obowiązuje limit salda 30 tys. zł. Od nadwyżki Bank Pekao dopisuje standardowe 0,7 proc. odsetek. Promocja dostępna jest do 30 czerwca.

Pekao_Konto_Swiat_Premium

By otrzymywać wyższe odsetki, należy:

  1. Otworzyć lub posiadać ROR, np. w taryfie Konto Przekorzystne
  2. Mieć status nowego klienta.
    Chodzi o osoby, które od 01.07.2018 r. do 31.03.2019 r. nie posiadały żadnego konta ani lokaty w organizacji kierowanej przez Michała Krupińskiego. Ewentualnie średnie miesięczne saldo na tych produktach nie przekraczało 50 zł (to ukłon w stronę obecnych, ale nieaktywnych klientów).

W wariancie z Kontem Świat Premium na rachunku oszczędnościowym można trzymać 100 tys. zł. Pozostałe wymagania i warunki są identyczne jak w wersji z Kontem Przekorzystnym (stawka 2,5 proc. przez pół roku dla nowych lub nieaktywnych klientów).

Przypomnijmy, że utrzymanie ROR-u w Banku Pekao jest warunkowo bezpłatne. Posiadacze Konta Przekorzystnego muszą w tym celu zasilać je min. 500 zł i wykonywać min. jedną płatność kartą albo aplikacją PeoPay w miesiącu. W przeciwnym razie zapłacą odpowiednio 6 i 3 zł.

Natomiast posiadacze Konta Świat Premium muszą trzymać w banku aktywa w wysokości co najmniej 200 tys. zł. Inaczej co miesiąc będą obciążani 50-zł opłatą.

Najlepsze konta oszczędnościowe są gdzie indziej

Czy to opłacalna oferta? Wedle ostatniego szybkiego szacunku GUS-u inflacja ma wartość 2,2 proc. To sprawia, że próg opłacalności depozytów wynosi 2,72 proc.

Maksymalna kwota pożyczki pozabankowej

Zatem trzymanie środków na koncie oszczędnościowym Banku Pekao zakończy się realną stratą. Oczywiście będzie ona mniejsza niż w przypadku przechowywania pieniędzy w domu.

Jeśli interesują Cię bardziej opłacalne i równie bezpieczne rozwiązania, rzuć okiem na ranking kont oszczędnościowych bloga Obiektywne Finanse.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.