Konto oszczędnościowe Getin Banku marnieje, ale wciąż daje zarobić

Konto Proste Zasady getin bank

Wpłacając nowe środki na konto oszczędnościowe Getin Banku, zyskamy 3 proc. w skali roku. To oprocentowanie sporo niższe niż jeszcze zimą, ale na tle rynku i w kontekście inflacji pozostaje atrakcyjne.

Ruszyła kolejna edycja promocji konta oszczędnościowego Getin Banku na nowe środki. Ale jest też zła wiadomość: organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego obniżyła stawkę do 3 proc. w skali roku. Pozostałe parametry oferty nie zmieniły się.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3% z ROR-em<<

Konto oszczędnościowe Getin Banku daje zarobić pod dwoma warunkami

Oznacza to, że wpłacając nadwyżkę względem stanu z 11 czerwca (bank bierze pod uwagę stan rachunków oszczędnościowych – w tym IKE – lokat i rachunków technicznych), będziemy cieszyć się wysokimi odsetkami przez cztery miesiące (122 dni). By skorzystać z oferty, poza ulokowaniem nowych środków, należy:

  1. Mieć lub otworzyć konto osobiste w Getin Banku (darmowe, wraz z kartą i wszystkimi bankomatami w kraju przy jednej płatności kartą albo Blikiem)
  2. Wyrazić i nie odwoływać zgód marketingowych.
Konto_oszczednosciowe_Getin_Banku_3_proc

Obowiązuje limit wpłat 400 tys. zł. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,85-1,25 proc. w zależności od wielkości zgromadzonych oszczędności.

Promocja trwa do 21 lipca. Zapewne później zostanie przedłużona. Jednak biorąc pod uwagę trend obniżania oprocentowania przez Getin Bank, za miesiąc nie można wykluczyć kolejnej redukcji stawki.

duże oszczędności

Uwaga! Uczestnicy poprzednich edycji oferty „Na nowe środki”, by skorzystać z tej aktualnej, muszą poczekać na upływ ustalanego indywidualnie czteromiesięcznego okresu bonusowego. Chodzi o to, że tym samym czasie nie można być uczestnikiem dwóch promocji.

Konto oszczędnościowe Getin Banku jest darmowe w prowadzeniu. Wykonamy z niego jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy kolejny zapłacimy 9 zł. Ale istnieje sposób, by ominąć to ograniczenie. Wystarczy przelać pieniądze z rachunku oszczędnościowego na lokatę i od razu ją zerwać.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3% z ROR-em<<

Getin Bank tnie koszty, redukując oprocentowanie

Przypomnijmy, że jeszcze w lutym podmiot zarządzany przez Artura Klimczaka płacił 3,5 proc. i dawał pięciomiesięczną gwarancję utrzymania stawki. Od tamtej pory powoli ścina odsetki, zmniejszając koszty pozyskania nowego kapitału. Te w Getin Banku należą do najwyższych na rynku i mocno rzutują na jego wyniki finansowe oraz wskaźniki płynności.

oprocentowanie

Choć teraz oferowane warunki nie są już tak rewelacyjne jak zimą, to konto oszczędnościowe Getin Banku ze stawką 3 proc. zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Więcej proponują jedynie Citi Handlowy i Idea Bank, ale żaden przy tak atrakcyjnym oprocentowaniu nie umożliwia zdeponowania tak dużej kwoty (więcej o tym w rankingu bloga Obiektywne Finanse).

Poza tym odsetki na poziomie 3 proc. to nadal realny zysk. Przy inflacji na poziomie 2,4 proc., próg opłacalności, który uwzględnia podatek Belki, wynosi bowiem 2,96 proc.

>>otwieram konto oszczędnościowe w Getin Banku na 3% z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.