Konto oszczędnościowe Banku Pekao ponownie ze stawką 3%

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Po dwumiesięcznej przerwie konto oszczędnościowe Banku Pekao znów daje zarobić atrakcyjne 3 proc. w skali roku. Do tego promocyjne oprocentowanie jest naliczane przez pół roku.

Organizacja kierowana przez Michała Krupińskiego cyklicznie podnosi bonusowe oprocentowanie konta oszczędnościowego do poziomu 3 proc. w skali roku. Poprzednio taką promocję organizowała zimą tego roku oraz latem ubiegłego. W międzyczasie proponowała nieco gorsze warunki. Przykładowo w maju i czerwcu proponowała 2,5 proc.

Promocyjne konto oszczędnościowe Banku Pekao nie dla każdego

Przypomnijmy, że oferta dotyczy nowych klientów i dotychczasowych, którzy dotąd byli nieaktywni. W szczególności chodzi o osoby, które w okresie od 1.07.2018 r. do 31.05.2019 r. miały w Banku Pekao rachunek płatniczy albo lokatę, ale suma średnich miesięcznych sald tych produktów wynosiła nie więcej niż 50 zł.

konto oszczędnościowe Banku Pekao ze stawką 3%

Podwyższone oprocentowanie obejmuje wkład nie większy niż 30 tys. zł i jest naliczane przez sześć miesięcy od otwarcia konta. Powyżej tego salda i po zakończeniu promocji, która obowiązuje do 30 września, przysługuje standardowy kupon, czyli 0,7 proc.

Posiadacz Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego może tak ulokować nawet 100 tys. zł. Pozostałe warunki są identyczne jak dla klientów z Kontem Przekorzystnym.

Uwaga! Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na ROR są darmowe tylko przez aplikację mobilną. Każdy transfer zlecony innym kanałem, czyli także przez bankowość internetową, kosztuje 7 zł.

Nowy klient oprócz atrakcyjnych odsetek może również zyskać 100 zł premii. Wystarczy, że:

premia 100 zł
  • do 31 lipca zawrze umowę o ROR z kartą lub usługę bankowości mobilnej i
  • do końca kolejnego miesiąca po otwarciu konta zapewni wpływ jednorazowo min. 500 zł i wykona plastikiem albo aplikacją min. jedną transakcję bezgotówkową.

Uwaga! Pula nagród jest ograniczona do 10.000 wniosków.

Ubywa dobrych kont oszczędnościowych

Konto oszczędnościowe Banku Pekao ze stawką 3 proc. na pewno ucieszy tych, którzy szukają bezpiecznego miejsca do pomnażania swoich pieniędzy. W ostatnim czasie kilka podmiotów (Citi Handlowy, Santander, Idea Bank) zredukowało oprocentowanie, przez co wybór korzystnych ofert mocno się skurczył. Szczegóły dostępne są tutaj.

malejące oprocentowanie

Promocja banku z żubrem oczywiście cieszy. Lecz miejmy świadomość, że w obecnych warunkach nie przyniesie realnego zarobku. Wszystko przez to, że inflacja wzrosła do 2,6 proc., co przesunęło próg opłacalności depozytów na 3,21 proc. Z drugiej strony lepiej trzymać oszczędności w banku niż w przysłowiowej skarpecie, bo wtedy straty będą jeszcze większe.


Maciej Kusznierewicz

1 Komentarz

  1. Niestety polityka Banków jest taka że dba się tylko o nowych klientów a starych lojalnych ma się w głębokim poważaniu. Skutkuje to tym że każdy posiada kilka kont w różnych bankach i czeka na kolejną promocję przy przelać „nowe” środki. Taka zabawa w kotka i myszkę , ale jakoś nikt z zarządu tego nie dostrzega . Wszyscy brną tą samą ścieżką , która prowadzi do nikąd, a ilość klientów na rynku jest skończona , oraz lojalność buduje się przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.