Nest Skarbonka – nowe konto oszczędnościowe wkrótce w Nest Banku

konto oszczędnościowe w nest banku

Nest Skarbonka ma wspierać regularne odkładanie na ustalony cel i będzie bardzo atrakcyjnie oprocentowana. Przy czym stawka 3 proc. obejmie środki do 5 tys. zł.

Organizacja kierowana przez Marka Kulczyckiego zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego rachunku oszczędnościowego. Ma to nastąpić jeszcze w lipcu, o czym Nest Bank poinformuje na swojej stronie.

[Aktualizacja 29 lipca] Produkt jest już dostępny. Otworzymy go w zakładce oszczędności, naciskając przycisk „nowy cel”, który znajduje się pod belką z z wykazem posiadanych kont.

Nowe konto oszczędnościowe ma służyć regularnemu odkładaniu pieniędzy na wymarzony cel. Będzie się nazywać Nest Skarbonka.

Nest Skarbonka z półroczną gwarancją oprocentowania

Na razie Nest Bank nie zdradza szczegółów tego produktu. Na podstawie jednozdaniowego opisu można się domyślać, że będzie mieć wbudowany mechanizm autooszczędzania, czyli odkładania końcówek przy okazji płatności kartą czy przelewów (zaokrąglanie do pełnych kwot, przelewanie stałego procentu albo stałej kwoty od transakcji, zlecenie stałe).
Takie rozwiązanie funkcjonuje np. w mBanku (Moje Cele), ING Banku Śląskim (Smart Saver) czy EnveloBanku (EnveloSaver). Czytaj więcej na ten temat.

konto oszczędnościowe Nest Banku

Wiadomo tylko, że Nest Skarbonka będzie, jak na obecne warunki, bardzo atrakcyjnie oprocentowana. Stawka wyniesie 3 proc. w skali roku. Przy czym obejmie środki do 5 tys. zł i będzie naliczana w miesiącu otwarcia konta oraz przez następne pełne sześć miesięcy.

Od nadwyżek oraz po zakończeniu promocji bank dopisze standardowe odsetki. Te wylicza na podstawie wzoru WIBOR 3M – 0,5, co na dziś daje 1,2 proc.

Klient będzie mógł otworzyć jeden rachunek. W miesiącu wykona z niego jeden bezpłatny przelew na ROR. Za każdy następny zapłaci 5 zł.

Konto Nest Skarbonka

Wraz z nowym rachunkiem udostępniony został kalkulator celu. Pokazuje on, jaką kwotę trzeba odkładać (samodzielnie albo przez zlecenie stałe), by uzbierać wyznaczoną kwotę w założonym czasie.

Ponadto istnieje możliwość obserwowania postępów w oszczędzaniu. W tym celu należy ustawić powiadomienia push, SMS lub e-mail. Będą one przychodzić z chwilą uzbierania 1/4, połowy, 3/4 i całej kwoty.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.