Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku z gorszymi warunkami

Konto Proste Zasady getin bank

W kolejnej odsłonie oferty specjalnej Elastyczne Konto Oszczędnościowe wciąż daje zarobić 2,7 proc. w skali roku. Jednak Getin Bank skrócił okres naliczania podwyższonego oprocentowania i zmniejszył limit wkładu objętego bonusowymi odsetkami.

W Getin Banku rozpoczęła się czwarta edycja promocji polegającej na podwyższeniu oprocentowania Elastycznego Konta Oszczędnościowego. W zamian za ulokowanie nowych środków organizacja kierowana przez Artura Klimczaka płaci więcej niż standardowe 0,5 proc. w skali roku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe ze stawką 2,7% dla nowych środków

Bonusowa stawka wynosi 2,7 proc. i obejmuje kwoty do 100 tys. zł (dla oszczędności z przedziału 100-400 tys. zł proponuje 2 proc.). Bank nalicza ją przez trzy miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Za takowe uznaje nadwyżkę względem stanu z 14 stycznia na: rachunkach oszczędnościowych (w tym IKE), technicznych i lokatach.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku

By skorzystać z promocji, należy niezmiennie:

  1. Mieć lub otworzyć konto osobiste (Konto Proste Zasady – darmowe po wykonaniu jednej płatności kartą albo Blikiem w miesiącu)
  2. Wyrazić i nie odwoływać zgód marketingowych.

Utrzymano również warunek, że uczestnicy poprzedniej edycji oferty specjalnej nie mogą wziąć udziału w obecnej. Muszą odczekać do jej końca, tj. 29 lutego.

Dodajmy, że nowi klienci mogą jednocześnie skorzystać z drugiej promocji. W niej zarobią 3,5 proc. przez rok. Z tym że maksymalnie ulokują tak 10 tys. zł. Ponadto muszą co miesiąc zasilać ROR min. 1 tys. zł. Czytaj więcej o tej ofercie.

>>otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 2,7%<<

Getin Bank pogarsza ofertę depozytową, by spełnić wymagania KNF-u

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji wypada względnie korzystnie. Co prawda nie daje zarobić tyle, co najlepsze rachunki [sprawdź ranking], ale zdecydowanie przewyższa średnią rynkową.

Jego plusami są także duża kwota objęta podwyższonymi odsetkami oraz nielimitowane darmowe przelewy wewnętrzne. U konkurencji można zwykle wykonać jeden bezpłatny transfer w miesiącu, a za kolejny płaci się 5-10 zł.

oprocentowanie

Z drugiej strony parametry nowej edycji promocji są gorsze od poprzedniej. Getin Bank o połowę zmniejszył limit wpłat i o miesiąc skrócił okres naliczania podwyższonego oprocentowania. A jeszcze pół roku temu proponował 3 proc. i przyjmował 400 tys. zł.

Oczywiście ma to związek z kłopotami kapitałowymi organizacji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. By spełnić wymogi KNF-u, musi ona optymalizować swoją ofertę i taniej pozyskiwać środki od klientów.

>>otwieram Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 2,7%<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.