Internetowa giełda długów pomoże ustalić rzetelność płatniczą kontrahenta

internetowa giełda długów, na której znajduje się niespłacona pożyczka przez internet ora kredyt online
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Internetowa giełda długów jest nie tylko platforma kojarząca wierzycieli i firmy zainteresowane zakupem należności za ułamek ich wartości. To również wiarygodne źródło informacji o wypłacalności firm, z którego warto korzystać przy podejmowaniu decyzji biznesowych.

Materiał zewnętrzny

Wedle ostatnich danych zaległości firm wobec kontrahentów i banków przekroczyły 33 mld zł. Standardowe procesy windykacyjne są czasochłonne i nie gwarantują odzyskania roszczeń.

Lepiej postawić na nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają sprawdzenie potencjalnego kontrahenta jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Takie narzędzia nie tylko chronią przed brakiem płatności, ale też w szybki i skuteczny sposób rozwiązują istniejące problemy z niesolidnymi klientami.

Weryfikacja potencjalnego kontrahenta to konieczność

Owocna współpraca i robienie korzystnych interesów z wieloma partnerami to cel każdej firmy. Dzięki temu może ona funkcjonować i przynosić swoim właścicielom zyski. Niekorzystne umowy zaburzają jej płynność finansową i wpędzają w tarapaty.

wiarygodność płatnicza przedsiębiorstwa
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Żaden przedsiębiorca nie chce trafić na kontrahenta, który uchyla się od obowiązku zapłacenia za dostarczony towar czy wykonaną usługę albo tylko spóźnia się z rozliczeniem. Firma potrzebuje przychodów, aby pokrywać rozchody i zarabiać. Tymczasem jeden nieterminowy kontrahent może hamować przepływy finansowe w kilku innych firmach.

By tego uniknąć, należy sprawdzić, czy potencjalny partner biznesowy nie jest poważnie zadłużony. Jak to zrobić?

Fora internetowe nie zawsze mówią prawdę

Pierwszy sposób, który przychodzi do głowy, to wyszukiwarka i przeczesanie forów na znanych i branżowych portalach. To całkiem dobre podejście, ale ma pewne wady. Jakie?

Sposoby na sprawdzanie rzetelności płatniczej kontrahenta
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Po pierwsze, jest czasochłonne. Po drugie, do opinii w internecie należy podchodzić z dystansem. Wiele z nich jest nieprawdziwych i nie ma pokrycia w faktach.

Dotyczy to zarówno głosów pozytywnych, jak i negatywnych. Czasem jeden niezadowolony klient wystarczy, aby sieć zalała fala negatywnych ocen, które zostały wystawione bezpodstawnie. Co więc należy robić?

Internetowa giełda długów dostarcza informacji o rzetelności płatniczej

Jeśli chcemy mieć pewność, że znalezione informacje są wiarygodne, korzystajmy ze sprawdzonych źródeł. Należy do nich internetowa giełda długów System 3000. To platforma gromadząca wierzycieli sprzedających swoje należności i firmy, które chcą je odkupić za ułamek wartości i dochodzić swoich należności.

bankowość internetowa

Jednak narzędzie przyda się również tym, którzy nie są zainteresowani handlem zobowiązaniami. Dla nich stanowić będzie źródło informacji o kondycji finansowej i rzetelności płatniczej podmiotów gospodarczych. Z internetowej giełdy długów korzystają m.in. banki, firmy faktoringowe, instytucje świadczące usługi cykliczne.

Jak działa platforma System 3000​?

Platforma System 3000 umożliwia szybką weryfikację kontrahentów. Dostarczane przez nią dane są wiarygodne. Jeżeli firma widnieje na liście dłużników na giełdzie wierzytelności z adnotacją o dużym długu lub wielu mniejszych, lepiej wstrzymajmy się z nawiązaniem z nią współpracy. Rodzi to ryzyko nieotrzymania środków.

wniosek online
fot. Gerd Altmann || Pixabay

Internetowa giełda długów pozwala na ocenę rzetelności płatniczej kontrahenta. Pomaga podjąć kluczowe decyzje biznesowe. Tym samym chroni przed współpracą, która może doprowadzić do utraty płynności finansowej.


System 3000

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.