EnveloKonto Firmowe zdrożeje

EnveloBank

Wskutek zapowiedzianych na 3 sierpnia zmian w cenniku EnveloKonto Firmowe EnveloBanku przestanie być darmowym rachunkiem, który świetnie sprawdzał się w mikroprzedsiębiorstwach. Pojawi się bowiem stała opłata za kartę płatniczą i wzrosną koszty innych ważnych usług, np. wpłat gotówkowych.

Po zmianie taryfy konta i podniesieniu opłat klientom indywidualnym (tych obecnych zaczną one obowiązywać z początkiem września) EnevloBank ogłosił, że 3 sierpnia zrobi to samo w stosunku do przedsiębiorców. Tym samym cyfrowa marka Banku Pocztowego dołączyła do grona instytucji, które w ostatnich tygodniach zapowiedziały podniesienie kosztów usług świadczonych klientom biznesowym. Niedawno na taki krok zdecydowały się Alior Bank, mBank, ING Bank Śląski oraz sam Bank Pocztowy.

[Edytowany 22/11/2022] EnveloBank już nie istnieje, ale na rynku pojawił się VeloBank. To nowe wcielenie Getin Banku.

EnveloKonto Firmowe z płatną 5 zł kartą

Wskutek tych zmian EnveloKonto Firmowe przestanie być warunkowo darmowym rachunkiem bieżącym dla mikroprzedsiębiorców. Tak jak do tej pory jego prowadzenie będzie darmowe, ale pojawi się stała opłata za obsługę firmowej karty debetowej, która wyniesie 5 zł.

EnveloKonto Firmowe

Teraz EnveloBank pobiera 7 zł, ale zwalnia z opłaty, gdy klient wykona plastikiem obroty bezgotówkowe na min. 300 zł w miesiącu. Tym samym oferta marki głównej i cyfrowej Banku Pocztowego w odniesieniu do karty firmowej została ujednolicona.

To nie koniec podwyżek w EnveloBanku. Oprócz tego zdrożeją:

  • wpłaty gotówkowe w oddziale i placówkach Poczty Polskiej – z 5 do 10 zł,
  • przelewy ekspresowe – z 10 do 20 zł,
  • przelewy walutowe (SWIFT) – z 0,2 proc. (25-200 zł) do 0,3 proc. (30-300 zł).

Nie wszystko w EnveloKoncie Firmowym będzie droższe

Pozostałe modyfikacje cennika dotyczą usług, z których aktywni klienci raczej nie korzystają (np. operacje zlecane w placówce). Nie zmienią się za to koszty pozostałych najważniejszych usług oferowanych drobnym przedsiębiorcom.

mały ZUS dla małych przedsiębiorców
fot. pixabay.com

Przelewy realizowane w bankowości elektronicznej pozostaną bezpłatne bez limitu, co w segmencie biznesowym jest raczej rzadkością (są banki, które naliczają opłaty za przelewy w ramach tej samej instytucji). Bezpłatny pozostanie cash-back. Przy małych kwotach to świetna alternatywa dla płatnych w EnveloBanku bankomatów. Nie wzrosną też koszty korzystania z wpłatomatów sieci Euronet ani wpłat w oddziałach i urzędach pocztowych.

Na tle konkurencji EnveloKonto Firmowe to jeden z najtańszych rachunków dla mikrobiznesu na rynku. Z uwagi na konstrukcję opłat najlepiej sprawdza się w jednoosobowych przedsiębiorstwach prowadzących raczej rozliczenia bezgotówkowe.

Opłaty przy EnveloKoncie Firmowym od 3 sierpnia

UsługaOpłata
Prowadzenie konta0 zł
Karta debetowa5 zł
Przelew internetowy0 zł
Bankomaty w kraju2 zł*
Wypłata w oddziale i na Poczcie10 zł/op.
Wypłata sklepowa0 zł
Wpłata w oddziale i na Poczcie10 zł
Wpłatomaty (Euronet)0,7% (min. 7 zł)
Stan na 24.06.2020 r.

* – bez dodatkowych opłat w razie wykupienia miesięcznego abonamentu w cenie 10 zł


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.