Konto Mega Oszczędnościowe nadal mega na tle rynku

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

W wariancie promocyjnym Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku daje zarobić ponad pięć razy więcej niż statystyczny rachunek u konkurencji. Z tym że w czasach koronakryzysu stawka mega to raptem 1 proc. przy inflacji na poziomie 2,9 proc.

W Alior Banku rozpoczęła się IX edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego. W normalnych czasach szkoda byłoby zawracać sobie nią głowę. Sęk w tym, że czasy nie są normalne, bo od końca maja stopy procentowe w Polsce oscylują wokół zera (główna – 0,1 proc.).

Promocyjne Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku na 1%

To przekłada się na fatalne oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Wedle ostatnich danych NBP banki proponują na depozytach terminowych średnio 0,36 proc. brutto w skali roku, a na bieżących – 0,18 proc.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

Na tym tle Konto Mega Oszczędnościowe w wariancie promocyjnym jawi się jako atrakcyjne. Jednak i tak nie pokrywa inflacji, która wg ostatniego odczytu GUS-u wynosi 2,9 proc. Innymi słowy: nie chroni pieniędzy przed spadkiem siły nabywczej.

Otóż po spełnieniu kilku warunków konta oszczędnościowe Alior Banku daje zarobić 1 proc. Podwyższona stawka obejmuje kwoty do 100 tys. zł. Alior Bank nalicza ją tym, którzy:

  • mają lub otworzą tam ROR,
  • będą go zasilać co miesiąc min. 1,5 tys. zł (jednorazowym przelewem – najlepiej z innego banku lub konta firmowego w Alior Banku, z wykluczeniem rachunków w T-Mobile Usługach Bankowych),
  • wpłacą nowe środki (nadwyżkę względem stanu z 10 września obejmującego konta osobiste, oszczędnościowe i lokaty),
  • wyrażą i utrzymają zgody marketingowe.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z ROR-em w Alior Banku<<

Darmowe przelewy z konta oszczędnościowego na ROR bez limitu

Promocja trwa do 15 października. Organizacja zarządzana przez Iwonę Dudę nalicza oprocentowanie specjalne przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Później kupon maleje do standardowych 0,01 proc. (lub 0 proc., jeśli jesteśmy klientem z dłuższym stażem).

Konto oszczędnościowe Moje cele mBanku
fot. pixabay.com

Konto Mega Oszczędnościowe ma jeszcze tę zaletę, że można pobierać z niego pieniądze bez limitu darmowych przelewów w miesiącu. Z opłaty zwolnione są wszystkie transfery wewnętrzne, czyli na własny ROR w Alior Banku.

Mając już tam konto osobiste, można skorzystać z innej oferty dającej 1 proc. (po wydaniu kartą 300 zł w miesiącu). Chodzi o jedną z kilkunastu korzyści przypisanych do Konta Jakże Osobistego. Z tym że w tym przypadku limit wkładu wynosi 20 tys. zł.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z ROR-em w Alior Banku<<

Uwaga! Jeszcze lepiej oprocentowane konta oszczędnościowe znajdziesz w naszym comiesięcznym rankingu.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.