Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku, czyli lepszy rydz niż nic

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Po spełnieniu prostych warunków Konto Mega Oszczędnościowe, które założymy w Alior Banku, daje zarobić niby tylko 1 proc. w skali roku. Jednak to osiem razy więcej, niż wynosi średnia rynkowa. Promocyjne oprocentowanie naliczane jest przez dwa miesiące.

W sytuacji gdy średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 0,12 proc. w skali roku (minus podatek Belki) warto rozejrzeć się za lepszą ofertą. Przy czym trzeba mieć świadomość, że te najlepsze [zobacz ranking] są z reguły zarezerwowane dla nowych klientów danej organizacji.

Ale są instytucje, które płacą ponadstandardowe odsetki za ulokowanie nowych środków (nadwyżki względem stanu z określonego dnia). Tak robi np. Alior Bank, który uruchomił właśnie kolejną edycję promocji Konta Mega Oszczędnościowego.

Konto Mega Oszczędnościowe ze stawką 1% i wysokim limitem wpłat

Jej parametry pozostały bez zmian w stosunku do poprzednich odsłon. Oznacza to, że promocyjne oprocentowanie wciąż wynosi 1 proc.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku

Podwyższona stawka obejmuje kwoty do 100 tys. zł i jest naliczana przez dwa miesiące od pierwszego zasilenia nowymi środkami. Te są wyliczane wg stanu wszystkich posiadanych przez klienta rachunków bieżących, oszczędnościowych i lokat z 9 października.

Oferta dostępna jest do 25 listopada. By z niej skorzystać, należy – poza wpłatą nowych środków – spełnić dodatkowe warunki:

  • mieć lub założyć konto osobiste w Alior Banku (darmowe przy wpływach 1,5 tys. zł miesięcznie i obrotach kartą na 300 zł w miesiącu; w przeciwnym razie bank naliczy opłatę odpowiednio 10 i 5 zł) – można to zrobić całkowicie online,
  • zasilać je co miesiąc min 1,5 tys. zł,
  • wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

W przypadku braku comiesięcznych wpływów na ROR (ten nie jest wymagany, o ile nie interesuje nas najwyższa stawka) zarobimy 0,3 proc. Standardowe oprocentowanie to 0,01 proc.

Konto Mega Oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Klienci mający w Alior Banku konto osobiste, mogą przelewać na nie pieniądze dowolną liczbę razy w miesiącu bez dodatkowych opłat. Pozostałym przysługuje po jednym darmowym przelewie i wypłacie gotówkowej w kasie.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z ROR-em w Alior Banku<<

Jak mieć drugie konto w Alior Banku na 1%?

Uwaga! Posiadacze Konta Jakże Osobistego (nazwa ROR-u w Alior Banku) mogą równolegle skorzystać z drugiej oferty instytucji kierowanej przez Iwonę Dudę.

oszczędności na koncie oszczędnościowym

Wystarczy, że co miesiąc wykonają obroty kartą na 300 zł (a te są konieczne, jeśli chcemy uniknąć 5-zł opłaty za obsługę instrumentu płatniczego) i w ramach jednego z 11 benefitów wybiorą podwyższone oprocentowane konta oszczędnościowego. To wynosi 1 proc. i obejmuje wkład do 20 tys. zł. W tym przypadku nie trzeba zapewniać nowych środków.

Czy w sytuacji, gdy inflacja sięga 3,2 proc., to wszystko ma sens? Teoretycznie nie, bo i tak nie ochronimy swoich pieniędzy przed spadkiem siły nabywczej. Jednak trzymając je w gotówce, np. w domu, ten negatywny proces będzie dla nas jeszcze bardziej zauważalny.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe z ROR-em w Alior Banku<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.