Najbardziej opłacalne konta oszczędnościowe w lutym 2021

najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu i czerwcu 2024 do gromadzenia nadwyżek pieniężnych
fot. pixabay.com

Choć inflacja nieco odpuściła, oprocentowanie depozytów pozostaje niskie i nie chroni pieniędzy przed utratą wartości. Jednak niektóre konta oszczędnościowe mogą znacznie spowolnić ten negatywny proces. Najlepsze oferty opiewają na 2 proc.

Wg GUS-u pod koniec ub.r. inflacja nieco zelżała i obniżyła się do 2,4 proc. (jednak średnia za cały rok wyniosła 3,4 proc.). Zdaniem ekonomistów taki stan, z możliwością spadku poniżej 2 proc., utrzyma się również w początkowych miesiącach tego roku.

Teoretycznie zwiększa się więc opłacalność odkładania środków na depozytach. W praktyce na rynku nie znajdziemy żadnej oferty, która chroniłaby pieniądze przed utratą wartości. Co najwyżej możemy liczyć na spowolnienie tego procesu. Pomogą w tym najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe.

Najlepsze konta oszczędnościowe mają Credit Agricole i Getin Bank

Kolejny miesiąc na szczycie zestawienia utrzymał się Credit Agricole. Organizacja zarządzana przez Piotra Kwiatkowskiego proponuje nowym klientom 2 proc. w skali roku i daje trzymiesięczną gwarancję utrzymania stawki. Jak się dowiedzieliśmy, oferta ma być dostępna przynajmniej do 15 lutego.

oszczędności na koncie oszczędnościowym

Tyle samo mogą zarobić nowi klienci Getin Banku. Ten, przy regularnych wpływach, utrzyma stawkę 2 proc. nawet przez 12 miesięcy. Lecz takim kuponem obejmuje on kwoty do 10 tys. zł.

Podium uzupełnia mBank, który w najnowszej promocji obniżył oprocentowanie specjalne do 1,8 proc. Z tej oferty, również dotyczącej salda nie większego niż 10 tys. zł, skorzystają zarówno nowi, jak i obecni klienci. Jednak ci drudzy na 31 grudnia nie mogli trzymać na depozytach w mBanku więcej niż 1 tys. zł.

A jeśli mamy większe oszczędności, np. 100 tys. zł? Albo rozdzielamy je na kilka banków, co jest mało wygodne i naraża na koszty, albo godzimy się na niższe odsetki. Ok. 1 proc. zarobimy, deponując środki w Alior Banku i Getin Banku.

Całkiem sporo (55 tys. zł; już tylko 15 tys. zł) możemy też wpłacić do Nest Banku, który płaci 1,1 proc. W tym przypadku w grę wchodzi też lokata powitalna na 2,1 proc. Obecnie to najwyższa stawka na rynku.

Ranking kont oszczędnościowych w lutym 2021

lp.bank (rachunek)proc.max saldo [zł]bezpłatne przelewy w miesiącukoszt następnego przelewu [zł]wymagany RORgwarancja oproc.
1.Credit Agricole
(Rachunek Oszczędzam)
nowi klienci
2%20.000110tak3 miesiące
2.Getin Bank
(Elastyczne Konto Oszczędnościowe)
nowi klienci
2%*10.00019tak12 miesięcy (promo do 31 marca)
3.mBank
(Moje Cele)
nowi klienci i obecni nieaktywni
1,8%**10.00019tak4 miesiące (promo do 31 maja)
4.Nest Bank
(Nest Oszczędności + Nest Skarbonka)
nowi klienci
1,1%10.000 + 5.00015tak2 miesiące + 6 miesięcy
5.Alior Bank
(Konto Mega Oszczędnościowe)
nowe środki
1%***100.000 + 20.000bez limitutak2 miesiące (promo do 9 lutego + 31 marca)
6.Santander Consumer Bank
(Rachunek oszczędnościowy)
nowe środki
1%30.000bez limituniedo 27 lutego
7.Getin Bank
(Elastyczne Konto Oszczędnościowe)
nowe środki
0,9%200.00019tak3 miesiące (promo do 14 lutego)

©blog Obiektywne Finanse, stan na 6.02.2021 r.

* – pod warunkiem zapewnienia wpływów na ROR min. 1,5 tys. zł miesięcznie

** – pod warunkiem przyrostu salda o min. 100 zł miesięcznie

*** – w razie zapewniania wpływów na ROR min. 2 tys. zł miesięcznie; możliwość otwarcia drugiego konta oszczędnościowego ze stawką 1% (pod warunkiem wykonania obrotów kartą na 300 zł miesięcznie) i limitem wpłat do 20 tys. zł


Maciej Kusznierewicz

2 Komentarze

  1. A co z kontem osobistym? Tutaj sprawa jest bardziej skompikowana, bo w końcu każdy z nas ma inne wymagania odnośnie takiego konta.

    • W tabeli podaliśmy, że wszystkie najlepsze konta oszczędnościowe (z wyjątkiem SCB) wymagają też otwarcia ROR-u. Na szczęście ten jest darmowy albo łatwo uniknąć opłaty za jego prowadzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.