Konto Przekorzystne Banku Pekao ze zmianami na gorsze

Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe banku pekao

Od 1 września Konto Przekorzystne w Banku Pekao stanie się bezwarunkowo bezpłatne, jednak podrożeje kilka najważniejszych usług powiązanych z rachunkiem. Klienci więcej zapłacą m.in. za cash-back i wpłatę gotówkową. Nie zmienią się warunki zwalniające z kosztów obsługi karty Mastercard Debit FX i dostępu do obcych bankomatów.

Bank Pekao, czyli podmiot nr 2 na polskim rynku, ogłosił zmiany w tabeli opłat i prowizji. Zaczną one obowiązywać 1 września. Niektóre dotkną najmocniej promowany ROR w ofercie, czyli Konto Przekorzystne, oraz powiązane z nim instrumenty płatnicze, w tym kartę Mastercard Debit FX oraz Visa Debit Gold. Większość modyfikacji wydaje się niekorzystna dla klientów.

Powód zmian? Tak jak konkurencja organizacja zarządzana przez Leszka Skibę tłumaczy się zerowymi stopami procentowymi i rosnącymi obciążeniami branży.

Jakie będzie Konto Przekorzystne Banku Pekao od 1 września

Najważniejszą nowością jest zniesienie 6-zł opłaty za prowadzenie ROR-u. Przy czym dla osób mających kartę do rachunku Mastercard Debit FX zmiana nie robi praktycznie żadnej różnicy. Dlaczego?

Bank Pekao przejmuje Idea Bank w ramach przymusowej restrukturyzacji
fot. Bank Pekao

Żeby nie ponosić kosztów obsługi plastiku, będą one nadal musiały spełniać dobrze znany warunek: wpływ 500 zł i jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu. Standardowa opłata za kartę debetową wzrośnie z 3 do 4 zł miesięcznie.

Jeśli więc ktoś z rezygnuje z instrumentu płatniczego, Konto Przekorzystne w Banku Pekao będzie mieć bezwarunkowo za darmo.

Inne zmiany na gorsze to:

  • podwyższenie opłaty za usługę cash-back (pobieranie gotówki w kasie sklepowej przy okazji płatności kartą, telefonem czy Blikiem) z 0,99 do 2 zł za operację,
  • wprowadzenie opłaty 8 zł za wypłatę gotówki w kasie oddziałowej (transakcje realizowane w placówkach partnerskich pozostaną darmowe),
  • podniesienie z 5 do 8 zł opłaty za wpłatę gotówkową w oddziale (transakcje w 738 wpłatomatach własnych pozostaną bezkosztowe).

Darmowe wypłaty z obcych bankomatów pozostaną

Nie zmieni się koszt pobierania gotówki z obcych bankomatów. Od klientów używających karty debetowej Mastercard Debit FX Bank Pekao wciąż będzie pobierać prowizję 2,3 proc. (min. 5 zł). Przy czym jeśli spełnią oni warunek bezpłatności karty (wpływ 500 zł + 1 płatność), nadal będą przysługiwać im dwie bezprowizyjne wypłaty z obcych maszyn w miesiącu.

Konto Przekorzystne Banku Pekao z kartą Mastercard Debit FX

Również klienci, którzy do 31 sierpnia wyrobią kartę debetową Visa Debit Gold, będą mieć darmowy dostęp do wszystkich urządzeń w kraju i za granicą po zapewnieniu wpływu na ROR min. 5 tys. zł w miesiącu (inaczej – 5 zł za operację). Tak jak dotychczas nie zapłacą za obsługę plastiku, jeśli wykonają nim cztery transakcje bezgotówkowe w miesiącu. W przeciwnym razie Bank Pekao naliczy 10 zł.

Karta debetowa Visa Gold od 1 września

Gorsza oferta czeka na osoby, które wyrobią kartę Visa Debit Gold po 31 sierpnia. Co prawda opłata za jej obsługę pozostanie na dotychczasowym poziomie, lecz zmienią się wymogi umożliwiające uniknięcie daniny.

karta Visa Debit Gold do Konta Przekorzystnego Banku Pekao

Zamiast wykonywać cztery płatności w miesiącu, klient będzie musiał zapewnić wpływ 10 tys. zł i zrealizować jedną transakcję bezgotówkową.

W ten sam sposób zapewni sobie bezprowizyjne wypłaty z obcych bankomatów (obecnie wystarcza wpływ 5 tys. zł). W przeciwnym razie poniosą koszt prowizji w wysokości 2,3 proc. (min. 5 zł).


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.