Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku rośnie do 1,5%

Konto Mega Oszczędnościowe alior bank

Po drugiej w ostatnim czasie podwyżce stóp procentowych przez RPP Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku daje zarobić już 1,5 proc. w skali roku. To trzecia najwyższa stawka na rynku. Jeszcze na początku października rachunek praktycznie nie był oprocentowany.

Widać pierwsze pozytywne skutki rozpoczętego w październiku i kontynuowanego przez Radę Polityki Pieniężnej w listopadzie cyklu podwyżek stóp procentowych. Otóż kilka banków podniosło już oprocentowanie depozytów. Oczywiście nie wszystkie zwiększyły proponowane klientom odsetki w takim samym stopniu i skali (łącznie: 115 pb) odpowiadającej ruchom organu NBP.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku z promocyjnym oprocentowaniem

Do wąskiego na razie grona instytucji, w których stawki wzrosły do względnie atrakcyjnego poziomu, zalicza się Alior Bank. W ramach Konta Mega Oszczędnościowego proponuje on nawet 1,5 proc. w skali roku.

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku z promocyjnym oprocentowaniem

Jeszcze na początku października podmiot kierowany przez Macieja Brzozowskiego płacił 0,01 proc. W połowie poprzedniego miesiąca zwiększył kupon do 0,5 proc. Już po środowej decyzji RPP o drugiej podwyżce kosztu pieniądze zwiększył oprocentowanie do 1,5 proc.

Jest to stawka promocyjna naliczana przez trzy miesiące dla nowych środków. Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 25 października. Przy jej wyliczaniu Alior Bank bierze pod uwagę saldo kont osobistych, oszczędnościowych i lokat klienta.

Drugim ograniczeniem jest kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem. Limit wpłat wynosi 100 tys. zł.

waloryzacja składek emerytalnych
fot. Pixabay.com

Promocja trwa do 13 grudnia. By z niej skorzystać, należy (oprócz zapewnienia nowych środków):

  • mieć lub otworzyć w Alior Banku konto osobiste (na jego założeniu można zyskać premię 200 zł),
  • co miesiąc zasilać je co najmniej 2 tys. zł (liczy się sam wpływ; pieniądze można od razu wycofać),
  • wyrazić i utrzymać zgody marketingowe.

Klientom, którzy nie spełnią tych warunków, bank naliczy odsetki w wysokości 1 proc.

Alior Bank w rynkowej czołówce

Konto Mega Oszczędnościowe Alior Banku należy obecnie do najwyżej oprocentowanych na rynku. Jedynie dwie organizacje płacą więcej. Są to Getin Bank i mBank. Tyle samo proponuje Credit Agricole. Szczegóły w naszym comiesięcznym rankingu.

Warto dodać, że klienci mający w Alior Banku ROR o nazwie Konto Jakże Osobiste, mogą jednocześnie skorzystać z drugiej promocji.

W niej, pod warunkiem wykonywania co miesiąc obrotów kartą debetową na 300 zł, zyskują 1 proc. Z tym że w tym przypadku limit wpłat wynosi 10 tys. zł. Akcja trwa do końca roku, ale wielokrotnie była już przedłużana.

>>otwieram Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku z ROR-em<<


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.