IKE w MBS-ie Łomianki reaktywowane

IKE w MBS-ie Łomianki

Klienci zainteresowani otwarciem IKE w MBS-ie Łomianki, które swego czasu było prawdopodobnie najlepiej oprocentowanym kontem emerytalnym na rynku, znów mogą to zrobić. Tyle że atrakcyjność rachunku zdecydowanie zmalała. Wszystko przez zmianę marży używanej przy wyliczaniu stawki.

Po kilku miesiącach przerwy znów można założyć IKE w MBS-ie Łomianki. Jeszcze na początku wakacji można było na nim zarobić 11,24 proc. w skali roku. To prawdopodobnie było najlepsze IKE na rynku.

Na początku listopada produkt wrócił do oferty podwarszawskiej spółdzielni finansowej. Jednak po reaktywacji jego zyskowność zmalała o połowę.

Oprocentowanie IKE w MBS-ie Łomianki po nowemu

Przypomnijmy, że od lipca klienci Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach nie mogli zakładać nowych rachunków IKE. Organizacja tłumaczyła to pracami nad aktualizacją oferty i dostosowaniem jej do sytuacji gospodarczo-finansowej oraz otoczenia prawnego. Zawieszenie miało być chwilowe, ale prace nad szczegółowymi warunkami się przeciągnęły.

Przed zmianą oprocentowanie IKE w MBS-ie Łomianki było ustalane na podstawie WIBID-u 3M i mnożnika 1,64. Przy rosnącej cenie pieniądza na rynku międzybankowym przekładało się to na bardzo atrakcyjną stawkę.

Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach

Jak jest teraz? Marża banku spadła do 0,8. Wskaźnikiem referencyjnym pozostał WIBID 3M z ostatniego dnia roboczego poprzedniego kwartału. Zatem oprocentowanie nowo zakładanych rachunków emerytalnych MBS-IKE wynosi w IV kwartale 5,61 proc. (7,01 x 0,8).

Aktualizacja stawki odbywa się w cyklu kwartalnym. Natomiast kapitalizacja, czyli dopisanie odsetek, następuje na koniec roku.

Jak po zmianie IKE Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach wypada na tle konkurencji? Do rynkowej czołówki sporo mu brakuje. W naszym jesiennym rankingu IKE uwzględniliśmy oferty zapewniające co najmniej 6 proc.

Koszty rachunku emerytalnego MBS-IKE

Konto emerytalne otwierane i prowadzone jest bezpłatnie. By oszczędzać na IKE w MBS-ie Łomianki, nie trzeba mieć tam ROR-u.

Jedyne opłaty dotyczą dwóch sytuacji:

  • dokonania wypłaty transferowej lub zwrotu w terminie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy o IKE (100 zł),
  • przyjęcia na rachunek przelewu walutowego spoza strefy EOG (20 zł).

Z oferty mogą skorzystać klienci spoza obszaru działania instytucji zarządzanej przez Halinę Choroś.


Maciej Kusznierewicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.